Веќе го знаеме датумот на излегување на втората сезона на Truth Be Told

Вистината Бидете кажана

Практично секоја недела имаме новости поврзани со претстојни изданија на серии кои доаѓаат на Apple TV +. Пред неколку дена, Apple ја објави премиерата на втората сезона на види y Утрински шоу. Сега на ред е серијата „Вистината е раскажана“.

Како и обично во последните објави, датумот на најавата за премиерата на втората сезона на Вистината Бидете кажана, доаѓа придружено со лансирање на прв трејлер од оваа втора сезона. Во овој трејлер го гледаме враќањето на главниот јунак, Октавија Спенсер, која ја толкува улогата на Попи Парнел и инкорпорирањето на Кејт Хадсон.

Попи Парнел (Октавија Спенсер) има нов случај што би сакала да го преиспитате кога нејзината пријателка од детството и медиумски магнат Мика Кит (Кејт Хадсон) е вовлечена во трагедија и скандал. Попи се обидува да и помогне на Мика, следејќи ја правдата на нејзиниот многу јавен и популарен подкаст, но по кои лични и професионални трошоци за Миха и неговата медиумска империја?

Вистината Бидете кажана тоа беше едно од прва серија премиерно прикажана на Apple TV +, серијалот беше обновен за втора сезона во март 2020 година, токму на почетокот на пандемијата. Во октомври 2020 година, Кејт Хадсон се приклучи на актерската екипа.

Направено од Нишел Трамбле Спелман, Серија Вистината Бидете кажана Произведен е од Hello Sunshine, Chernin Entertainment и Endeavor Content. Извршни продуценти се Спенсер, Спелман, Рис Витерспун, Лорен Нојстадер, Питер Чернин, enено Топинг и Микел Норгард.

Во првата сезона, Попи Парнел е принуден да повторно отвори случај на убиство Со што постигна слава и е принудена да се соочи со човекот што го стави зад решетки, улога што ја игра Арон Пол.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.