Депонија, спектакуларна графичка авантура во продажба за ограничено време

депонија

Една од најдобрите игри што можете да ја добиете на Mac App Store, е Депонија, Еден авантуристичка игра со рачно изработени илустрации, графика 2Д со HD резолуција. Сега за ограничено време има цена 4,99 €, и обично се цени по 21,99€, спектакуларен попуст за оваа игра. Во оваа игра сте во Депонија, каде што светот се дегенерираше во огромна депонија и повеќе ѓубре, во кое го играте Руф, кој едвај се обидува да преживее. Вие сте на место осудено да преживеете во мака, во најниската класа социјално, каде што вашата цел е да се обидете да излезете од таа дупка. Играта е вклучена Español.

Во еден момент ќе се запознаете Цел, од богатата област на социјалното скалило. Во тој момент ќе одлучите да помогнете да ја вратите кај нејзиниот сопруг. Најдоброто започнува тука, кога ќе го сфатите тоа Сопругот на Гол е во сликата и сличноста на вас.

Haveе мора да му помогнете на Гол, да излезете од тој пекол и секако да видите дали и вие можете да излезете од таму.

Карактеристики:

- Необични ликови и откачен хумор.

- Уникатен универзум во духот на Даглас Адамс (Водич за галаксијата на автостопери), Тери Прачет (Discworld) и Мет Гронинг (Симпсонови, Футурама).

- Предизвикувачки загатки и часови дијалог.

Детали:

 • Категорија: Игри
 • Ажурирано: 31 / 08 / 2015
 • Верзија: 3.2.5.1337
 • Големина: 1.54 GB
 • јазици: Español, Германски, бугарски, чешки, француски, грчки, англиски, италијански, полски, руски, турски
 • Развивач: Даедалиќ
 • компатибилност: OS X 10.7 или понова, 64-битен процесор

Download:

Тука е и играта со продолжение, но не на шпански, но во случај да ви се допадне првиот дел што е на шпански, ние исто така ви ја оставаме врската.

Исто така, ако вашите купуваат пареа, тоа е уште поевтино, кликнете на следното линк, да го купам.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.