Дизајнот на новиот iPad Pro од 2018 година наликува на она што го имаме со MacBook Pro

Case Edge iPad Pro 2018

Apple отсекогаш бил тап кога го прашувале за далечната можност iPad да се спои во MacBook и MacBook на iPad. И самиот извршен директор Тим Кук отсекогаш бил јасен дека iPad-ите никогаш нема да го заменат системот Mac и тие НЕ се исти за нив. 

Сепак, работите малку се менуваат и додека едниот нема да стане друг, во едниот од нив, macOS може да извршува iOS апликации. Ако на ова додадеме, имплементацијата на одредени нови функции е macOS Mojave, како што се увоз од фотографии од iPhone или iPad, само направени или скенирање документи, едноставно со десен клик на работната површина, можеме да интуираме дека Apple сака двата система да се спојат сè повеќе но без притоа двата производи да ја изгубат важноста. 

Во оваа статија сакам да им го ставам на ум на сите она што можев да го доживеам минатата ноќ, а тоа е со прелистување во продавницата AliExpress, можев да видам како сè е веќе подготвено за претстојното доаѓање на новиот iPad. Многумина беа протекувања што беа видени на мрежата, од рендери до планови. Јас малку истражував и проучив одредени аспекти на протекувањето, дизајн аспекти кои целосно се совпаѓаат со заштитните капаци што се веќе достапни продажба на АлиЕкспрес.

IPad Pro 2018 3Д случај

Дизајнот на претпоставениот iPad Pro 2018 е многу, многу сличен на оној што го имаме денес во телото на MacBook Pro. IPad оди од тоа што има малку заоблен дизајн во аглите и заобленото тело мора да носи нов дизајн кој наликува на имавме кога беше пуштен iPhone 5. Телото со многу остри рабови, нула рабови и збогум на копчето Home и 3.5 аудио приклучок приклучок во прилог на USB-C приклучок. 

Да беше така, Apple веќе ќе беше еднаков на бројот на порти што ги имаме во 12-инчниот MacBook и тоа е дека има и USB-C порта. Пред извесно време ти ја коментирав можноста дека со текот на времето, 3.5 аудио приклучокот приклучок на MacBook исто така исчезнува во корист на стандардот. 

Случај IPad Pro 2018

Сега, имајќи режим на производство многу сличен на iPad Pro од 2018 година во однос на сегашните MacBook Pro и кој знае каква ќе биде таа нова линија на MacBook за која исто така се шпекулира, Не е ни чудо што Apple сака двата производи да изгледаат или да бидат многу слични. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.