Играта SteamWorld Dig 2 пристигнува во продавницата за апликации Mac

На сите ни е јасно дека игрите за Mac ги добиваат батериите или поточно програмерите гледаат потенцијал во последните месеци и работат на донесување нови игри за macOS. Ова е случај со SteamWorld Dig 2, можеме да го кажеме тоа Ова е уште една игра со ветерани што пристигнува доста доцна за корисниците на Mac, но барем пристигнува.

И ние го кажуваме ова затоа што има многу наслови што можат да бидат совршено компатибилни со macOS и од непознати причини не се. Во секој случај, она за што сега треба да зборуваме е лансирање на оваа игра за корисниците на macOS.

Во оваа игра, она што треба да бидеме јасни е дека ќе мора да копаме длабоко за да ги добиеме сите богатства и да ги разоткриеме ужасите на подземниот свет. Играта е авантура за рударство на платформа, инспирирана од класичниот стил на игра Метроидванија и нејзиниот главен лик, Дороти, е осамен стиамбот кој се пресели во градот Машината. Ова е приколка за игри SteamWorld Dig 2 што можеме да ја најдеме на YouTube за оние кои поради некоја причина не ја знаат оваа сага:

Како и во другите игри со Мек, тоа е важно внимателно прочитајте ги минималните барања да можеме да играме во нашиот тим. Овие барања вклучуваат: да имате macOS 10.7 или повисок, да имате процесор од 2 GHz или повисок, да имате минимум 1024 MB RAM меморија и видео картичка компатибилна со OpenGL 2.1 од околу 512 MB. Ние не се соочуваме со високи барања, но важно е да ги земеме предвид во сите игри што ќе ги купиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.