Scrap Garden, авантурата на 3д платформата сега е достапна

Градина за отпадоци

Донесуваме добри вести за оние носталгични за видеоигрите: Се враќаат 3Д игри со платформа во стилот на ремек-дела од жанрот што сите ги промашивме Спиро змејот, Магаре Конг и уникатниот Crash Bandicoot.

Flazm Interactive Entertainment ни носи Scrap Garden, ова воодушевувачка авантура игра en 3Д платформи и загатки, за Mac OS X преку Steam.

Во оваа графичка авантура влегуваме во кожата на Кани, шармантен робот осамен кој се буди во А. пост-апокалиптичен свет без да знае што се случило околу него. Сите машините се исклучени и неискористена, затоа главната цел ќе биде реши мистериозната ситуација откривање на потеклото на катастрофата и обид за враќање на редот.

Инвеститорот Flamz Интерактивна забава нè повикува да се вклучиме во историјата преку разни механика на игри со загатки таа предизвик генијалност, миниигуго одлична забава и пребарувања на скриени предмети со кои отклучи содржина дополнителни во текот на 6 различни сценарија. 

Суштината на Градина за отпадоци

Игра со старо градина

Графичка авантура пријатно срце што влегува во суштината на конфликтот помеѓу технологијата и природата. Четири пати наградени за својата графика и идејна уметност, и избрана како најдобра инди-игра на ДЕВВГАМ МОСКВА 2015, Во „Scrap Garden“, музичката придружба добива и особено значење поради неговиот многу успешен еколошки состав.

За да ја испробате оваа величествена авантура, можете да ја преземете пробна верзија Градина за отпадоци за Mac Os X од нејзината официјална страница, голем напредок од 15 и 30 минути каде што можете да уживате во шармот постигнат во околината и во општа естетика и механиката за забавни игри.

Ако откако ќе го пробате, сакате да ја решите мистеријата што ја опкружува свет на конзерви, Градина за отпадоци сега е достапна на Steam за а прифатлива цена од 14,99 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.