Epic Games ни нуди 3 игри потполно бесплатни за Mac

Продавница на епски игри

Секоја недела, момците на Епски игри, ставаат на располагање серија од игри бесплатно. Во оваа прилика и се чини дека се совпаѓа со забраната за напуштање на домот поради алармната состојба што Владата на Шпанија ја донесе со одлука, од „Еп“, ни нуди 3 наслови, наслови кои овојпат се компатибилни со macOS.

Насловите што се достапни бесплатно преку продавницата на Epic Games се Anodyne 2: Return to Dust, A Short Hike и Mutazione, наслови што ќе можеме да ги преземеме бесплатно до следниот 19 март во 5 часот по шпанско време.

Анодин 2: Враќање во прашина

Во Анодин 2, мораме трчај, скокај и вози низ широки предели Во 3Д инфилтрирани надреални 2Д зандани во телата на ликовите додека патуваме низ светот за да го спасиме.

Краток поход

Во овој наслов треба да ги размериме и летаат над планинските предели на Хок Пик, Истражувајќи го руралниот амбиент додека одите кон врвот, откриваме скриени богатства и се среќаваме со други планинари.

Мутазионе

Мутазионе е графичка авантура каде ги наоѓаме типичните озборувања во малото гратче со натприродното. Во оваа авантура, ја преземаме улогата на Каи, откако пристигнавме во мистериозната заедница Мутазиона да се грижи за неговиот болен дедо. За време на вашиот престој во градот откривате волшебни градини, запознавате нови луѓе, откривате стари тајни ...

За да ги преземеме овие наслови, треба самопосетете ја веб-страницата на Епски игри y преземете го инсталерот на апликацијата, апликација што ни овозможува да купуваме наслови без да мора да ги преземаме во тоа време. Операцијата е иста како онаа на Mac App Store, бидејќи насловите се поврзани со нашата сметка и додека е активна, ќе ги имаме на располагање сите игри што ги купуваме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.