Занданите 2 сега се достапни на продавницата за апликации Mac

зандани-2-2

Стратешка игра во која ќе станеме ѓаволски ентитет кој е поразен од група херои пристигнува на Mac App Store, играта е зандани 2 и ќе биде време да ја задоволиме нашата жед за одмазда со регрутирање чудовишта од сите агли на подземниот свет, како и патетични луѓе за да ги надминеме добродетелите на луѓето кои сакаат да нè елиминираат.

Во оваа игра ќе допреме фокусирајте се на собирање ресурси и подготовка на нашата зандана за кога хероите ќе пристигнат да нè убијат. Затоа имајќи помош од демони и орки, покрај голем број стапици, магии и различни зависности ќе ни помогнат да ги надминеме овие напади.

зандани-2-1

Localе можеме да играме кампања за еден играч или во четири конкурентни режими за повеќе играчи со најмногу четири играчи преку локална мрежа и Интернет и можеме да избереме помеѓу две страни. Дали сте подготвени да ги контролирате вашите подредени со давање на специфични наредби за одбрана или напад во секое време?

Играта има цена од 39,99 евра и програмерите одговорни за лансирање во неговата верзија OS X биле, Kalypso Media GmbH. Dungeons 2 за Mac е со големина од 2,29 GB и е компатибилен со OS X 10.6.6 или понов и бара а 64-битен процесор

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.