Јури играта дебитира во продавницата за апликации Mac

Се соочуваме со нова игра што освен што пристигнува за корисниците на Mac во Mac App Store, е достапна и за iOS уредите. Играта е од развивачот Fingerlab SARL, ни нуди можност да станеме некое време малку истражувач наречен Јуриј, без страв од ништо, и дека од нашиот кревет на тркала ќе ја истражуваме фантастичната и мистериозна природа. Преминете реки, скокајте од лиана, откријте тајни премини и многу повеќе што ни нуди оваа нова игра.

Пристигнувањето на оваа игра во продавницата за апликации Mac и продавницата за апликации iOS е неодамнешно, но пред неколку дена тие го имаа официјална приколка за игри објавено на мрежата:

Пред нас е забавна игра со платформа која ќе нè однесе низ 10 долги нивоа што го има на располагање, овозможувајќи му на корисникот да помине неколку часа забава. Искуството за игри е навистина инвестирано и графиката е одлична. Јуриј е изработен и создаден од браќата Потје и има за цел да му оддаде почит на Класични игри со платформа и стрипови за авантури. Цената на играта е иста за двата система.

Од друга страна го оставаме минимални барања што се препорачуваат За да ја играат оваа игра тивко, тие не се премногу тешки: за нив е потребен процесор од 2.5 GHz, минимум 4 GB RAM меморија, графика од 512 MB или поголема и имаат инсталирано OS X 10.9 или понова верзија на нашиот Mac


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.