Играта Botanicula опстојува во Mac App Store и покрај нејзините години

Се соочуваме со ветеранска игра Mac App Store која продолжува да се бори и покрај нејзината едноставност. Botanicula е игра што ни овозможува да истражуваме поинаков свет и што сигурно ќе ни овозможи да се исклучиме малку од рутината на секојдневната работа. Едноставна, забавна и со прилично уредна графика за игра од оваа категорија, ни се чини дека развојот на момците Аманита Десиг, тие завршија одлична работа. Покрај тоа, оваа игра беше доделена во 2012 година со неколку награди за најдобра апликација и денес продолжува да се бори.

Овде оставаме кратко видео од првичниот трејлер на оваа игра што се чини дека не старее и покрај долгогодишната историја во продавницата за апликации Mac.Од Botanicula се сеќаваме на убав гест кога беше официјално објавено и креаторите донираа дел од профитот добиен играта до невладината организација Доверба на светската земја:

Сега играта има нешто висока цена (според наше мислење), но можно е наскоро да биде пуштена во продажба и да бидеме внимателни кон тоа да ве известиме преку истиот напис или на социјалните мрежи. Барањата за играње не се премногу тешки со оглед на видот на играта, има големина од 727 MB и секој корисник со Mac кој има Верзија на OS X 10.6 или понова може да играте без проблем. Негативната поента на играта е тоа што таа не добива подобрувања подолго време, но и покрај тоа таа продолжува да работи и да им го одвлекува вниманието на корисниците.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.