Идните „Мапи на Apple“ би можеле да покажат предлози каде да одите или што да видите

„Епл мапи“ е една од предметите на „Епл“ што чекаат Уште треба да помине долг пат за да изгледа како „Гугл мапс“. Точно е дека многу се подобри од своето основање, но нема одредени функционалности што ги имаат другите услуги. На пример, патување со велосипед. Малку по малку се обновува како на пример со јавниот превоз.

Со веста што ја слушнавме, можете да интуирате дека во идната верзија на апликацијата „Епл“, може да предложи кои места да ги посетите или каде да одите. Добра идеја сè додека се чува и почитува приватноста на корисникот.

Apple Maps може да ве советува каде да одите.

Јаболко лансираше оглас каде потребно е искуство на сите оние луѓе во областа на издаваштвото. Барате луѓе кои можат да градат возбудлива и привлечна уредничка содржина за да им помогнат на корисниците на „Епл мапс“.

Ова значи дека во блиска иднина Apple Maps, може да предложи која е следната страница што можете да ја посетите или каде да одите, во зависност од вашата локација или последните движења што сте ги направиле.

Es нешто слично на тоа како работи рекламирањето сега во App Store за одредени апликации или приказни што се раскажуваат на главниот екран. Тоа е добра идеја и доста корисна, особено со оглед на сезоната на празници. Може да ни заштеди чекор во пребарување на Интернет за најпосетуваните или живописни места во одреден град. Можевме со еден допир да одиме на предлозите. Многу удобно.

Претпоставуваме дека на Apple ќе му треба долго време да ја спроведе оваа одлика, но не треба да почива на своите ловорики. Apple Maps е многу добра апликација, но ако ја споредиме со другите ... Мислам дека сите го знаеме одговорот. Се разбира, ако ја цените вашата приватност, останете со мапите на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Јован dijo

    Нема никаква врска со тоа ... тоа е што тие сакаат да се ослободат од Yelp затоа што е многу мрзливо