Објавена бета 4-та за развивачите на MacOS Monterey 12.1

Монтереј

Новата верзија на macOS Monterey за програмери штотуку беше објавена од Apple. Во овој случај тоа е macOS Monterey 4 бета 12.1 и додава нови функции во безбедноста и општата стабилност на системот. Новата бета верзија на програмерите на macOS сега е достапна за преземање и инсталација.

Оваа верзија пристигнува нешто повеќе од две недели по објавувањето на бета 3. Тоа не значи ништо, но точно е дека ако времето помеѓу лансирањето продолжи да се зголемува и бројот на бета верзии продолжи да се зголемува како во последно време, официјалната верзија нема да пристигне дури следната година.

Засега времето помеѓу бета верзиите се нешто подолги како што велиме, иако точно е дека одиме со добро темпо да имаме финална верзија пред крајот на оваа година, се ќе зависи од бројот на бета верзии што тие сакаат да започне порано. Како и да е, замислуваме дека ќе сакаат да остават се во совршена работна состојба, па не очекуваме премногу промени во оперативниот систем што може да ја загрози неговата безбедност или стабилност.

Во оваа нова верзија не се додадени промени надвор од поправените грешки за кои знаеме, доколку има новости во оваа бета 4 верзија, ќе ги објавиме на веб. Како и секогаш, препорачуваме да се држите подалеку од бета верзиите на macOS за програмерите и да чекате најмногу за јавните бета верзии што ќе бидат достапни наскоро. Како и да е најдобар во сите случаи или најдобро е да не ги инсталирате овие бета верзии за да избегнеме можни проблеми или некомпатибилност со која било апликација или алатка што ни е потребна во нашиот ден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.