Изјава од Тим Кук протекува до вработените во која тој ги напаѓа истекувањата

Тим Кук

Во вторникот, 21 септември, Тим Кук испрати е -пошта до сите вработени за неговата средба со вработените минатата недела, состанок што беше објавено на печатот минатата недела.

На оваа средба, Тим Кук го изјави тоа нема да бараат нивните вработени да бидат вакцинирани да се вратат на својата работа, но дали тие ќе бараат чести тестови за СОВИД-19 кај невакцинирани вработени.

Во оваа е -пошта, Тим Кук зборува за протекувањето на овој состанок, нагласувајќи дека компанијата прави „с possible што е можно“ за да ги идентификува оние што го протекоа, наведувајќи дека луѓе кои протекуваат доверливи информации, тие не припаѓаат на Apple и споменете како се чувствува  фрустриран со протекување.

Оваа нова изјава што ја испрати до вработените, исто така, протече во медиумите. Моќно е фрапантно што протече и меморандум со кој се критикуваат протекувањата на компанијата, бидејќи тие не прават ништо повеќе од потврди дека контрамерките на Apple не се ефективни.

Еве ја целата изјава преведена на шпански.

Почитуван тим,

Беше одлично поврзувањето со вас на глобалниот состанок на вработените во петокот. Имаше многу да се прослави, од нашата извонредна нова линија производи до нашата работа водена од вредности околу климатските промени, расната правичност и приватноста. Тоа беше добра можност да размислиме за нашите многубројни достигнувања и да разговараме за вашите грижи.

Ви пишувам денес затоа што слушнав дека многумина од вас беа неверојатно фрустрирани кога видоа дека содржината на состанокот протече кај новинарите. Ова доаѓа по лансирањето на производот во кој повеќето детали за нашите објави беа исто така протечени во печатот.

Сакам да знаете дека ја споделувам вашата фрустрација. Овие можности за поврзување како тим се навистина важни. Но, тие работат само ако можеме да веруваме дека содржината ќе остане во Apple. Сакам да ве уверам дека правиме се што можеме за да ги идентификуваме протекувачите.

Како што знаете, ние не толерираме откривање доверливи информации, било да е тоа интелектуална сопственост на производ или детали за доверлив состанок. Знаеме дека протекувачите се мал број луѓе. Исто така, знаеме дека луѓето што протекуваат чувствителни информации не треба да бидат овде.

Со нетрпение, сакам да ви се заблагодарам за с everything што сте направиле за да ги направите нашите производи реалност и за с everything што ќе направите за да ги добиете во рацете на клиентите. Вчера ги лансиравме iOS 15, iPadOS 15 и watchOS 8, а во петок време е да споделиме со светот некои од нашите неверојатни вести. Нема ништо подобро од тоа. Continueе продолжиме да ги мериме нашите придонеси за животите што ги менуваме, врските што ги негуваме и работата што ја работиме за да го оставиме светот подобро место.

Благодарам,

Тим

Дали Apple ќе може да ги избегне протекувањата во иднина?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.