Инсталирајте Апликација за Facebook на вашиот Mac и брзо пристапувајте до вашиот yourид

АПЛИК ЗА ФЕЈБИК

За да го завршиме денот, ве охрабруваме да ја испробате оваа мала апликација од развивачот Xiaomeng Lu, за да можете да контролирате што се случува во wallид на вашата сметка Facebook континуирано и без постојано да се најавувате.

Многу корисници гледаат на Фејсбук стотици пати на ден. Во овие случаи, на мобилен уред е многу лесно да се стори тоа, бидејќи тие треба да кликнат само на иконата на апликацијата, но на Mac треба да поминете низ Safari, да се најавите и потоа да погледнете.

Денес ви ја донесуваме оваа мала апликација  бесплатно на продавницата за апликации Mac. Тоа е апликација која откако е инсталирана додава одредена икона во горната лента со мени на Пронаоѓачот. Десен-клик на иконата ги покажува преференциите, можноста за рестартирање на апликацијата, како и врска за одење на страната на инвеститорот.

Исто така, кога ќе кликнеме на иконата за апликација за прв пат, таа ќе не побара нашите ингеренции на Фејсбук. Веднаш штом ќе влеземе во нив, се појавува прозорец во кој ќе можеме прекрасно да се движиме низ нашата сметка на Фејсбук. Треба да се напомене дека гледате во долниот десен дел од прозорецот, тоа ни дава можност да имаме режим на мобилен или режим на работна површина.

МОБИЛЕН режим на прозорец

РЕЧНИК НА РЕEИМ НА ПРОЗОРИ

Со оваа апликација можете брзо и лесно да пристапите до вашата сметка на Фејсбук на вашиот Mac, да пребарувате по wallидот, да одговарате на пораки, да го објавувате вашиот тековен статус и сите со неколку кликања и на уреден начин.

Тоа е бесплатна апликација во Mac App Store, иако ако ги внесете нејзините референци, ќе видите дека мора да се платат одредени аспекти на конфигурацијата.

АПЛИК ЗА ПРЕФЕРЕНЦИ ЗА FACEBOOK

Повеќе информации - Грешка на Фејсбук открива повеќе од 6 милиони сметки

 

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.