Истите стари игри на Nintendo благодарение на Dolphin за Mac

делфин-за-мак

Ако сакате да се сетите како беа игрите на најмоќните конзоли пред 20 или 25 години, или сакате да поминете попладне на носталгија со игрите што ги имавме закачен, можете да пробате кое било од емулатори на игри што има на пазарот.Во двата случаи, благодарение на нив, можеме да поминеме неколку часа одлична забава со овие игри.

Во овој случај, ќе видиме емулатор на играта Nintendo наречен Делфин, што овозможува имитирање игри на Игра Коцка y Wii.

Извршувањето на игрите се врши во 1080p висока резолуција и се разликува од неговата конкуренција токму поради ова, моќта на неговиот емулатор. Првично можевте да играте само со далечинскиот управувач Wii, но во најновите верзии бројот на контроли е проширен. Синхронизацијата е малку посложена од другите емулатори, но успева.

Делфин за мак може да се преземе на веб страна развивач и тоа е бесплатно. Таа е достапна за Mac, но исто така и за Windows.

Делфинот е во верзија 5.0 (Објавен е пред два месеци, но е во постојан развој) и е целосно конфигуриран. Што се однесува до операцијата воопшто, со притискање на копчето поставување, ние избираме да користиме двојадрено или едно јадро. Дозволувајќи да играме побрзо ако користиме двојно јадро, но ќе имаме повеќе ресурси наменети за Mac, во случај да извршуваме друга задача.

Во делот графика, можеме да го избереме внатрешниот графички API, односот на размерот, внатрешната резолуција, меѓу другите функции.

Конечно, дојдовме до делот од избор на команда. Стандардно, има далечинско Wii. Може да имаме поврзано до 4 контролери истовремено и тоа е многу конфигурирано: Избор на копчиња на нашата тастатура, копчиња на далечински управувач Wii или како далечинскиот управувач треба да реагира кога ќе го осцилираме и навалуваме далечинскиот управувач, дури и ако се тресеме тоа

контроли за конфигурација на делфини

На кратко, се чини дека играњето стари игри е во мода и со овој емулатор ќе можете да играте и да го правите тоа и најмалиот од куќата. Сè-во-едно што ветува часови забава.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Joseозе Мигел Морено Сотока на слика за зачувување dijo

  Што е со разликата во перформансите помеѓу компјутерот и MAC? дали е исто под истите спецификации? произведува повеќе? изведува помалку?

 2.   Оскар dijo

  Многупати се обидував да ја конфигурирам контролата и на крај не успеав, vdd е разочарувачки, на крајот решив да ги купам Wii и DS ...