Како да го оневозможите прегледот на карактерот на тастатурата на iPhone

Кога пишуваш во тастатура на вашиот iPhone или iPad, сите знаци што ги притискате се појавуваат како „скокачки прозорец“ како преглед или преглед во зависност од избраниот стил. Ако оваа одлика особено не ве возбудува, тоа е многу лесно да се оневозможи.

Отворете ја апликацијата Поставки и изберете Општо.

Како да оневозможите преглед на знаците на тастатурата на iPhone

Сега одете до Тастатура и исклучете го лизгачот за Преглед на знаци.

Како да оневозможите преглед на знаците на тастатурата на iPhone

ПОДГОТВЕН !! Функцијата е оневозможена.

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот најнов Подкаст, Apple Talkings 15 | Утре кога ќе започне војната

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.