Како да го деинсталирате MacKeeper од Mac

Лого на MacKeeper

MacKeeper е програма за Mac многу корисно, за многу од суштинско значење. Меѓу различните функционалности што може да ги направи е чистење на вашиот Mac, кој безбедно отстранува гигабајти несакана датотека од вашиот Mac, го штити вашиот Mac од шпионски софтвер, штити од загуба на податоци, па дури и кражба, и спречува неовластен пристап до вашите доверливи датотеки и ја зголемува брзината на вашиот Mac и ажурирајте ги вашите апликации.
Проблемот е во тоа бесплатната верзија е тешко каква било употреба и што е потребно за да се деинсталира. Со текот на годините и неговите различни верзии, деинсталирањето понекогаш беше лесно или понекогаш не. На Интернет, наоѓам многу луѓе кои го поставуваат истото прашање: Како деинсталирате? Во ова кратко упатство, ќе научиме како да го деинсталирате од вашиот Mac, лесно е, но мора да го притиснете клучот.

Анализа на MacKeeper

В.ersiones de MacKeeper realizadas en los últimos dos años son en realidad bastante fácil de desinstalar, pero el proceso no es del todo sencillo. Si hace clic en el menú de MacKeeper en la barra de menú del Mac, no existe ninguna manera de desinstalarlo.
Lo que tienes que hacer es encontrar la aplicación de MacKeeper en la carpeta Aplicaciones (lo encontraremos en el Finder) y después salga de la aplicación si la tienes abierta, porque el asistente te dirá que no puedes eliminarla si la tienes abierta. Cuando hayas hecho esto, arrastre la aplicación MacKeeper a la Papelera. Se le pedirá la contraseña de administrador. Напиши го y la aplicación MacKeeper se moverá a la papelera y a continuación, una ventana se abrirá y desinstalar el resto de sus componentes. Haga clic en el botón ‘Desinstalar MacKeeper’Esto debería eliminar la mayor parte de los archivos de MacKeeper de su disco duro.
Деинсталирај го макер
Во овој момент, сè е совршено, но МекКипер ве предупреди дека ќе се деинсталира, не ги избриша сите датотеки од нашиот Mac, што ќе ви зафати простор на вашиот хард диск.
No se elimina una carpeta llamada ‘MacKeeper Helper’. Se puede encontrar visitando la siguiente ubicación: nombre-usuario/Library/Application Support. Dentro de esta carpeta existe un  archivo llamado ‘NoticeEngine.plugin’. La carpeta MacKeeper Helper la arrastramos a la Papelera y este archivo desaparecerá junto con él. Vaciar la papelera, reiniciar el Mac, y MacKeeper se habrá desinstalado.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   смртно убиец dijo

    Најлошото ѓубре што тие можеа да го создадат е бескорисно деинсталирањето чини пеколно или со адемик ништо сафари не останува неупотребливо