Како да извезувате податоци од апликацијата Здравје

Во зависност од апликации или уредите што ги користите за да соберете информации за вашето здравје, апликацијата здравје на вашиот iPhone може да ги следи мерењата на вашето тело, фитнесот, исхраната, репродуктивното здравје, спиењето и многу повеќе. Тоа е одличен метод за да добиете преглед на нивото на активност и здравјето на нашето тело воопшто.

Извезувајте ги вашите здравствени податоци

Со менито за календар можеме да избереме кој било ден и да ја видиме статистиката организирана на дното. И покрај тоа, можеме исто така извезувај ги сите тие податоци од апликацијата за здравство, или за споделување со личен тренер или со доктор. Ајде да видиме како да го направиме тоа.

Прво на сите, отворете ја апликацијата здравје, изберете го табулаторот "Податоци за здравјето" во долното мени, изберете "Сите" на врвот на списокот. Во моментов, тие не можат извоз различните типови на податоци поединечно, тоа само ви овозможува да извезувате сè.

IMG_8534

Сега, во горниот десен агол на екранот, притиснете ја иконата «Сподели».

IMG_8535

Во менито што ќе се појави, притиснете „Извоз“ и процесот ќе започне. На екранот ќе видите прозорец со легендата „Извоз на здравствени податоци“, веројатно ќе потрае некое време, затоа бидете трпеливи.

IMG_8536

IMG_8537

Конечно, изберете го методот со кој сакате извоз Податоци за здравство: можете да ја зачувате .zip-датотеката креирана во DropBox, да ја испратите по пошта, по порака итн.

IMG_8538

Покрај тоа, постои и апликација наречена QS Access and Health Importer од која нашиот колега Ману ни ги кажа сите свои тајни овде и тоа исто така служи токму за извоз Податоци за здравство и потоа да може да ги шутираме на нов iPhone.

Не заборавајте дека во нашиот дел Упатства Имате на располагање огромна разновидност на совети и трикови за сите ваши уреди, опрема и услуги на Apple.

Патем, сè уште не сте ја слушале епизодата 18 од „Епл говорници“? Подкастот „Епллидис“.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Оскар Перез dijo

    Нема апликација за тие податоци што можат да се пренесат на мојот Mac и со тоа да ги имаат дома на мојот компјутер.