Како да креирате плејлисти во Apple Music од вашиот iPhone

Епл Музика Одлично е, морам да признаам дека ми го измазнува скептицизмот кон овој вид услуга, но сепак страда од недостаток. Неговиот интерфејс, иако убав како што знаат да го направат само оние од Купертино, не е доволно пријателски и интуитивен, нешто што мора да се подобри во иднина, а непосредно. Веројатно сè уште малку се изгубивте, па денес да видиме како да креирате плејлисти или плејлисти од вашиот iPhone и ние ќе го сториме тоа чекор по чекор, ќе видите дека не е тешко, но дека бара одредено учење.

Создавање плејлиста на Apple Music

Прво на сите, ќе ви дадам предупредување за „плоча“: мора да го ажурирате вашиот iPhone на iOS 8.4 и се разбира, Епл Музика активирано во поставките нешто што, ако не се лажам, е направено природно, или барем ова беше мојот случај. Со тоа, може да погледнете и во есто да знаеме малку подобро Епл музика. И сега отворете ја апликацијата Музика  и одете во делот „Моја музика“ оддолу десно. Сега одете во Списоци и изберете „Епл музички листи“, како што гледате на следната слика од екранот и кликнете каде што пишува „Ново“:

Плејлисти на Apple Music 1

Сега можете да го ставите насловот што го сакате вашата плејлиста, додадете ја насловната слика што ја сакате и исто така ставете опис. Како тест, започнав да ја креирам плејлистата „Еплелизадос“ со намера да додадам музика што ме охрабрува и помага да најдам инспирација за пишување тони статии Плејлисти на Apple Music 2

Откако ќе ги завршите овие полиња, кликнете на „Додај песни“, ќе се отвори нов екран каде што можете да пребарувате уметници, албуми, жанрови, композитори итн. Или да пребарувате за одредена музика со кликнување на пребарувачот што го гледате на врв. Напишете го името на уметникот што го барате, песната, албумот ... и изберете помеѓу пребарувањето Епл Музика или во Мојата музика; кога ќе се појави, кликнете на него и ќе најдете сè што е на располагање.

Плејлисти на Apple Music 3

Плејлисти на Apple Music 4

Сега само треба да кликнете на копчето "+" што ќе го видите покрај секоја ставка за да додадете индивидуални песни, комплетни албуми, па дури и плејлисти кои веќе кружат во вашата нова плејлиста. Епл Музика. Кога ќе завршите со изборот, кликнете на „Откажи“ (да, знам, треба да стои „ОК“, но пишува „Откажи“, тоа е една од оние работи што Јаболко мора да поправи ipso facto).

Плејлисти на Apple Music 5

На новиот екран сè уште можете да го избришете она што го додадовте по грешка и, сега, притиснете ОК.

Плејлисти на Apple Music 6

И еве ја твојата плејлиста создадена во Епл Музика Понатаму, можете да уредувате кога сакате со кликнување на „Уреди“ или Сподели по пошта, порака, на Твитер, Фејсбук, ВатсАп ... или копирајте ја врската.

Плејлисти на Apple Music 7

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот Подкаст !!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.