Како да проверите бесплатен простор за складирање на Apple Watch

Како што минуваа годините, како опсегот на iPhone, Apple Watch го проширува просторот за складирање, што ни овозможува да пренесуваме поголема количина музика, фотографии и подкаст на уредот и да не мора постојано да зависиме од нашиот iPhone кога одиме на трчање, прошетка или во теретана.

Просторот за складирање што е достапен на Apple Watch не се користи само за пренос на мултимедијална содржина, туку системот го користи и за инсталирање апликации што го намалуваат просторот за складирање на уредот. Но Како можеме да знаеме колку простор имам слободно на Apple Watch?

Ако ни недостасува простор, нема да можеме да инсталираме нови апликации или пренесете мултимедијална содржина, така што никогаш не боли да проверите колку простор имаме слободен на Apple Watch кога не се пренесуваат новите апликации што ги инсталираме на iPhone или ако не заврши содржината што сакаме да ја пренесеме.

Да провери колку простор за складирање имаме на нашиот Apple Watch и колку ни останува, мора да ги извршиме следниве чекори од Apple Watch:

Складирање на Apple Watch

  • За да пристапите до поставките на Apple Watch, кликнете на дигиталната круна и пристапувајте до апликациите подесувања, претставена со запчаник.
  • Во рамките на Поставките, кликнете на Генерално.
  • Следно, одиме на крајот од менито и кликнете на Користете.
  • Конечно, ќе бидат прикажани и достапниот простор за складирање и просторот што моментално го зафаќа Apple Watch.

Ако продолжиме да го лизгаме екранот, апликациите што ги инсталиравме ќе бидат прикажани заедно со простор окупиран од секој од нив, затоа е одлична опција да се знае просторот што го зафаќа секоја и секоја од апликациите што сме ги инсталирале на Apple Watch.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.