Како да ги користите контролорите на вашиот PS3 или PS4 на вашиот iPhone со Jailbreak

Денес од Applelised Toе ви кажеме како можете да ја користите контролата на PS3 или PS 4 на вашиот iPhone или iPad со Jailbreak. Како што ќе видите, во многу едноставен процес што ќе ви донесе големи моменти на задоволство.

Со Jailbreak можете да го користите контролерот на вашиот PS3 или PS4

Пред да започнеме, ние инсистираме дека користењето на контролите на вашиот PS3 или PS 4 на вашиот iPhone или iPad е можно само ако претходно сте го направиле тоа Jailbreak па ако не, тогаш можете лесно да научите како да го направите тоа овде.

Со тоа, првото нешто што треба да направите е да преземете и инсталирате од Cydia the tweak наречен Контролори за сите; За да го направите ова, едноставно побарајте го затоа што е во репото ModMyi.com, кое доаѓа стандардно кога тоа го правиме Jailbreak, за 1,99 УСД.

контролор за jailbreak ps4 ps3 iPhone iPad

Како што ќе видите, Контролори за сите дури не вклучува и конфигурација за поставување. Единственото нешто што можете да направите е да ги активирате / деактивирате известувањата. И овде одиме на вториот чекор, кој ќе биде различен, но едноставен, во зависност од тоа дали нашиот компјутер е Виндоус или компјутер. Да почнеме со наједноставните.

Конфигурирајте го вашиот контролер од Mac

 1. Преземете и инсталирајте Sixaxis Pair Tool за Mac.
 2. Поврзете го вашиот контролер и вашиот iPhone, iPad или iPod Touch на вашиот Mac преку USB
 3. Отворете ја програмата и притиснете Контролер на пар на iPhone или iPad, во зависност од уредот што го имате.
 4. Исклучете ги контролорот и уредот од вашиот компјутер.

Паметен Сега кога ќе отворите игра, ќе се појави известување со барање да го поврзете контролорот. Кликнете на „ПС“ и уживајте.

Конфигурирајте го вашиот далечински управувач од Windows

 1. Преземете и инсталирајте Sixaxis Pair Tool за Windows.
 2. Поврзете го вашиот контролер и вашиот iPhone, iPad или iPod Touch на вашиот компјутер преку USB
 3. Отворете ја програмата и напишете ја Bluetooth адресата на вашиот iOS уред, што ќе ја најдете во Поставки → Општи → Информации прозорци за шестаксови-пар-алатки
 4. притисни го копчето Ажурирање.
 5. Исклучете ги контролорот и уредот од вашиот компјутер.

Паметен Како и порано, сега кога ќе отворите игра ќе се појави известување со барање да го поврзете контролорот. Кликнете на „ПС“ и уживајте.

ИЗВОР | Вашиот свет на јаболко

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Paco dijo

  Здраво, не го гледам известувањето кога влегувам во игра, поточно форнитот. Ако влезам во Blutu, тој ми бара код кој не можам да го вметнам со PS3 контролерот. Поздрав