Тастатура MacBook Air

Нов MacBook Air за следната недела?

Според некои гласини, Apple ќе лансира MacBook Air со тастатура со ножици оваа недела. Компанијата ќе ја ажурира мрежата како и во претходните прилики

макбук-воздух11-3

Сценариото за „Војна на вездите: Последниот џедај“ е напишано на специјален MacBook Air

Според режисерот и сценарист на „Војна на Starвездите: Последниот џедај“, сценариото за овој филм е напишано на MacBook Air без интернет-врска за да се избегнат хакирања и протекување на интернет.

Индикатори за полнење на MacBook

Mac батеријата и нејзините урбани легенди

Дали знаете како да се грижите за вашата батерија MacBook? Дали треба да ја калибрирам батеријата? Решете ги сите ваши сомнежи во врска со батеријата на лаптопот Apple тука.

Моќта на гром во MacBook Air

Можеби некој ќе помисли дека MacBook Air не е претерано моќен компјутер, но има мала порта на својата ...

Ретро корици за MacBook

Како што добро знаете, за Mac има многу додатоци и корици не се исклучок. Секако, обично гледаме ...

Лаптоп HP Envy 13 и HP Envy 15, конкуренција на Apple MacBook Pro и Macbook Air?

HP лансираше два лаптопа дизајнирани со намера да бидат насочени кон истата јавност како MacBook Pro и Macbook Air на Apple ... дали компанијата јаболко ќе мора добро да ги врзува панталоните против овој нов конкурент? И да дадеме свое мислење.

Хибернираат лаптопите на Apple

Тоа е хибридна постапка помеѓу спиењето и хибернацијата наречена „Безбеден сон“. Речиси сите сопственици на лап-лап компјутери, ...