Книгата „Дизајниран од Епл во Калифорнија“ сè уште е во продажба

За неколку дена правејќи една година од објавувањето на првата книжна хартија во историјата на Apple. Atонатан Ајв реши, по неколку години изготвување, да издаде книга во чест на Стив sобс во која се прикажани производите што Apple ги пушти во продажба, а некои од нив смислуваат никогаш порано поврзани со производствениот процес на истата.

Пристигнувањето на оваа книга ги остави без зборови корисниците кои полудеа да набават една и ништо не се знаеше дали само ќе започнат ограничен број единици или дали ќе се најде на списокот со ткаенини што ги објавија во белешката. Од печат што беа Австралија, Франција, Германија, Хонг Конг, Јапонија, Кореја, Тајван, Велика Британија и САД.

Една година подоцна книгата е сè уште во продажба, така што ќе стигне до сите оние што ја сакаат. Сè уште е на продажба во неговите две верзии, 26 x 32,4 cm со 199,00 € и 33 x 41,3 cm со 299,00 €.

Книгата е посветена на сеќавањето на Стив sобс, коментираше Ајв во тоа време:
„Од почетокот, Стив беше мотивиран од неговата искрена намера да создаде наследство за човештвото и ова останува наш идеал и наша цел додека гледаме кон иднината“, рече onyони Ајв, главен директор за дизајн на „Епл“.
„Овој извештај сака да биде едноставна компилација на некои од производите што ги дизајниравме во последниве години. Се надеваме дека ќе помогне да се објасни како и зошто тие постојат и ќе послужи како извор за студентите од сите дисциплини за дизајн “.
Производите во оваа книга се плод на многу тесна соработка помеѓу голем број различни групи. Сите 450 слики се направени од фотографот Ендру Зукерман во намерно потценет стил., и илустрирајте го процесот на дизајнирање и готовите производи на Apple.
Знаеме дека не е книга што секој може да ја посака, но ако познавате некој што може да биде заинтересиран, ви ја оставаме врската затоа што сега на веб-страницата на Apple можете да полудите да го најдете.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Роберто Тена dijo

  Wouldе ми биде поинтересно со неколку букви, опишувајќи ја секоја слика и објаснувајќи детали за производството на производите.
  Само со слики што, понекогаш, некој не знае што точно гледа, сметам дека е прилично благ.