Конвертирајте кратки видеа во GIF формат со Gifski

Апликациите за пораки станаа не само главно средство за комуникација помеѓу корисниците, туку тие станаа и еден вид социјални мрежи, особено групи, во кои се поставува секаков вид на содржина, било да е тоа музика, видео, слика, гиф ...

Содржината во gif-датотеката, заради краткост и континуирано повторување, стана еден од видовите датотеки што повеќе се споделуваат преку платформите за испраќање пораки и малку по малку тие прават удар и во социјалните мрежи. Ако сакате да започнете да ги користите овие типови датотеки, тогаш ви прикажуваме бесплатна апликација за да ги креирате.

Во продавницата за апликации Mac имаме на располагање голем број апликации кои ни овозможуваат да го снимаме екранот и да го претвориме резултатот во gif-датотека или да претвориме дел од видео-датотека во овој формат. Проблемот што го прикажуваат овие апликации е големиот број на опции ни нудат, што принудува многу од нив да се откажат од обидот.

Но, благодарение на Гифски можеме преобразување на кој било видео клип во формат gif за само неколку секунди, без да треба да конфигурирате голем број опции за конфигурација или да поминете низ проблематични чекори што во повеќето случаи сè што прават е да се прават повеќе.

Работата на апликацијата Тоа е многу едноставно, бидејќи ние треба само да избереме кое видео сакаме да го конвертираме и да го повлечеме до апликацијата, прилагодете ја крајната големина на датотеката заедно со квалитетот што сакаме да го добиеме.

Апликацијата што ќе биде задолжена да ја направи конверзијата што е верна на реалноста без ограничување на употребата на бои, нешто многу честа појава во овој вид апликации кога сакаме тежината на финалната датотека да биде што е можно помала. Гифски е достапен за преземање бесплатно преку следниот линк.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)