Користете ги омилените видеа како заштитник на екранот во OS X

Скринсејвер-видео-osx-0

Ако сте уморни од типичните позадини што се користат како заштитник на екранот кога системот влегува во мирување, можеби сте размислувале за преуредување статично на видеото во движење за да се даде нешто повеќе „живот“ на оние моменти во кои тимот е во мирување.

За да го постигнеме ова, доволно е да ја инсталираме SaveHollywood, апликација што инсталира во опциите за зачувување на екранот во рамките на системските преференции и тоа ќе ни овозможи да користиме какво било видео како заштитен екран со многу можности за прилагодување.

Скринсејвер-видео-osx-1

Ова е одлично за видеа што сте ги зачувале на вашиот iPhone со важни моменти или едноставно ако има сцена од филм што ви се допаѓа, приколка или кој било друг вид на видео, што ќе се репродуцира секогаш кога Mac ќе влезе во мирување.

Првото нешто што треба да направите е да преземете SaveHollywood од веб-страницата на инвеститорот преку овој линк, тоа е бесплатна апликација и кога ќе ја отпакувате сликата ќе биде доволно тоа ајде да кликнеме двапати на датотеката SaveHollywood.saver да го инсталирате заштитникот на екранот. Во тој момент системот автоматски ќе нè одведе до преференциите на системот во делот за зачувување на екранот и ќе нè праша дали сакаме да го инсталираме за нашиот корисник или за сите корисници кои го користат системот.

Скринсејвер-видео-osx-2

Откако ќе се избере опцијата што ја сакаме, ќе видиме дека таа ќе биде инсталирана на левата страна од екранот и со опции за зачувување на екранот да го инсталираме видеото што најмногу ни се допаѓа. Ние можеме и да кликнеме и да го влечеме видеото директно и да го додадеме од опциите со копчето [+]. Кога е веќе избрано, доволно е да го видите прегледот и да видите како изгледа.

Во моментов, модерниот чувар на екранот во видео формат е несомнено новите што ги претстави Apple заедно со Apple TV4 и од што ви го оставаме овој напис за да може да ги инсталира.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Педро dijo

    Не работи на Каталина