Вратете се со базата за полнење на Apple AirPower

Воздушна моќ

Се чини дека гласините за можно лансирање на базата за полнење на Apple AirPower ќе исчезнат од мрежата. Неколку дена Jonон Просер филтрираше неколку новости за производите и софтверот на „Епл“ и овој пат остануваше на гореспоменатата база за полнење.

Не е ништо ново што гледаме вести или гласини во врска со оваа база на товари што никогаш не виделе светло на денот на пазарот, бидејќи беше претставена во 2017 година и во официјален главен збор како што веќе знаеме сите. Theубопитната работа во врска со ова ново протекување е тоа што би се работело на софтвер на уредите на Apple за да се овозможи „уред“ познат внатрешно како C68, да може поврзете се со нив користејќи чип.

Не е неопходно да се мисли дека она што Apple сака да го стори со тоа е да спречи прегревање да биде проблем во функционалноста на наведениот производ и се чини дека еден од проблемите на базата за полнење AirPower е токму тоа, греењето. Ова е твитот на Просер во кој тој зборува за Интеграција на чип А11 на основата за полнење за управување со температурата:


Воопшто не е јасно дека оваа имплементација може да биде непосредна и не би било ниту решение за проблемот со оваа „проклета“ основа на оптоварување. Она што сметаме дека е фасцинантно во оваа смисла е тоа што „Епл“ продолжува да се бори за лансирање база за полнење што му даваше толку многу проблеми и особено критики од сите страни. Во секој случај Предвидувања на Просер Врз основа на товар, тие пристигнуваат со месеци и минатиот март тој веќе рече дека во Купертино работат на тоа, ќе видиме дека има вистина во тоа и со време ќе видиме дали тој беше во право или не. Како што сите знаеме, Apple не престанува да инвестира во R&D и логично овие работни места се вообичаени кај сите видови производи, па затоа мора да видиме дали се официјално презентирани или не.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.