Список на најдобрите апликации за компас за iPhone

компас апликации за iPhone

Ако имате љубител на авантури, Ја знаете важноста да имате компас. Од друга страна, ако користите уреди на Apple, имате голема среќа. Во денешниот пост ќе зборуваме за најдобрите компас апликации за iPhone

Не е важно дали сте во средината на океанот или во длабочините на џунглата. Со дигитални компаси за вашиот паметен уред, вашиот iPhone ќе стане вредна алатка во секое ваше патување.

Благодарение на апликациите што ќе ви ги претставиме во овој запис, ќе можете да знаете каде се 4-те кардинални точки без потреба да имате карта при рака. За возврат, со овие мобилни апликации нема да се изгубиш на патот, и можете да продолжите со вашето патување.

Бесплатен HD компас
Бесплатен HD компас

Оваа прва опција е одлична. Тоа е точен компас што ќе ви овозможи да се лоцирате во секое време. Неодамна е ажуриран, така што вклучува повеќе актуелни мапи со патеките што би можеле да ви бидат корисни.

Неговиот интерфејс има класичен дизајн, и ве тера да се сеќавате на претходните верзии на iPhone. Се што треба да направите е да ја инсталирате апликацијата на вашиот Apple мобилен и да почнете да ја користите. Ако сакате, можете да ја промените сликата на позадината на апликацијата.

компас ω

компас В

Со Brújula ω ќе имате незаменлив придружник на вашите патувања. ви дава можност за внесете ги параметрите географска должина и ширина, па дури и да се воспостави вашите сопствени навигациски рути. 

Нејзините опции за интерактивност вклучуваат детални карти, пресметки на растојанија помеѓу локациите и складирање на вашите патувања направени неодамна. Оваа апликација е интуитивен и лесен за употреба и ако имате деца, тие ќе можат да ви помогнат да се лоцирате кога не можете да го имате мобилниот при рака.

Компас

компас + +

Компатибилна апликација и за iPhone и за iPad. Понуди повеќе од 10 различни теми да изберете, бидејќи оваа апликација нуди повисоко графичко ниво од другите апликации на иста тема. Ова е можно преку употребата на технологијата Retina Display. 

Како корисник, можете да го измените изгледот на иглата во зависност како се чувствувате Да навистина, ќе ви ја даде вашата локација во реално време, и можете да продолжите по својот пат без да се изгубите.

iCuenca

iCuenca

Во споредба со другите врвни опции компас апликации за iPhone, iCuenca нема да може да ви понуди детални мапи на големи области. Наместо тоа, ќе ви овозможи да ја откриете прецизната ориентација кон Куенка.

Сепак, тој беше ажуриран неодамна, а беа вклучени и нови мапи за дестинации како што се:

 • Кентаки.
 • Сончева порта.
 • Мека.
 • разговор.
 • Сеута.

Ќе биде многу лесен за употреба, и доволно ќе биде да ја инсталирате апликацијата на вашиот iPhone за да ги започнете вашите патувања, а доколку планирате да патувате до некоја од дестинациите што ви ги претставуваме на списокот, веќе ќе имате компас за да се лоцирате по пат.

компас карта-камера

компас карта-камера

Сите што се фанови да го запознае светот, ќе ви се допадне оваа апликација. Можете да изберете различни места во светот и да се лоцирате како да сте на страницата. Многу е лесен за користење, бидејќи сè што треба да направите е да го инсталирате на вашиот iPhone и да го барате местото што ве интересира.

Ви нуди детални мапи на областите, бидејќи редовно се ажурираат, што значи дека не треба да се грижите дека нема да ги најдете вистинските правци.

Карта-камера со компас (врска на AppStore)
компас карта-камераслободен

компас и GPS

компас и GPS

дали некогаш си замислил колку може да биде лесно да одите на патување и да ги имате маршрутите на дланка? Па сега тоа е реалност. преку оваа апликација ќе имате можност да добиете стотици правци достапни каде и да сте во тој точен момент.

Нема да мора да плаќате ништо за да ја користите апликацијата, а таа ќе ви покаже конкретната ориентација заедно со бројот на чекори до местото каде што одите.

Компас и GPS (линк на AppStore)
компас и GPSслободен

Дигитален компас

Дигитален компас

Вашата најнова верзија вклучува многу повеќе јазици. Покрај тоа, апликацијата беше подобрена во аспект на обезбедување точни резултати во однос на  одреди ги кардиналните точки. Преку вградениот GPS во вашиот iPhone, нема да има начин да пропуштите во твојата судбина

Дополнително, можете да ги замените и тапетите со разни опции и затемни ги за да не ви е толку тешко да ја видите картата ноќе. Други од неговите функции вклучуваат детали за географската ширина и должина, како и модалитет за прилагодување на прецизноста на податоците на мапите, патиштата и маршрутите.

Дигитален компас - GPS (врска на AppStore)
Дигитален компас - GPSслободен

Како што можете да видите, нашата листа на најдобрите компас апликации за iPhone тој е исклучително разновиден. Вие само треба да го изберете оној кој најмногу одговара на она што го барате.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.