Мактракер добива ново ажурирање за неколку дена

Во овој случај, претходната верзија не ја додаде новата тастатура iPad Pro, магичната тастатура и други подобрувања и поправени грешки. Оваа апликација, која е спектакуларна енциклопедија на сите хардверски и софтверски производи на „Епл“, сега е вклучена верзија 7.9.1. После многу месеци без да допрат ништо во апликацијата, развивачите објавија нова верзија 7.9 во која беа додадени многу нови производи и софтвер на Apple, но некои од нив беа оставени и во оваа нова верзија тие веќе се додадени.

Мрак

Новиот iPad Pro тастатура Magic Keyboard е еден од хардверските производи кои се додадени во оваа нова верзија и друга опрема е исто така додадена на застарената и гроздоберна листа, откриени се некои грешки што спречија вчитување на некои производи во самата апликација и беа решени неколку грешки се поправени.

Апликацијата Mactracker може да се најде во продавницата за апликации Mac потполно бесплатно И не е прв пат да зборуваме за тоа, бидејќи ни се чини многу интересна апликација што се ажурира со сите нови модели и ни дава плус кога ги имаме или сакаме да ги знаеме сите информации за уредот, кој работи информации за системот или Apple. Можеме да видиме едноставно и ефикасно идентификувачки број на специфичен модел од пред неколку години или сегашен, можеме да го видиме датумот кога е лансиран на пазарот или дури и нејзината почетна цена. Без сомнение, таа е тотално препорачана апликација за оние кои можеби ќе треба да ги знаат деталите за тековниот или стариот компјутер или оперативен систем на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.