Мактракер се ажурира со додавање на новите Серии 6, СЕ и iPad-та од 8-та генерација

Мрак

Мактракер е единствената апликација што ни овозможува да ги знаеме сите технички карактеристики на сите производи што Apple ги лансираше на пазарот од неговото основање. Но, не само техничките карактеристики, туку и нивната цена, проверете дали продолжуваат да добиваат поддршка, со верзијата на оперативниот систем стигнаа до пазарот и колку беа ажурирани ...

Оваа апликација исто така ни нуди детални информации за сите оперативни системи што ги објави Apple, од првата верзија на оперативниот систем Mac што беше лансирана во 1984 година, до најновата достапна верзија, iOS, iPadOS, tvOS, watchOS.

Мрак

Пред неколку недели, Apple објави три нови производи: Apple Watch Series 6, Apple Watch SE и 8-та генерација на iPad. Двата уреди веќе се достапни во најновото ажурирање на апликацијата, ажурирање што ги вклучува и крајните верзии на iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 и tvOS 14, покрај тоа, ажуриран е статусот на најновите производи што влегоа во категоријата Гроздобер и Застарен.

Што има ново во верзијата 7.9.6 на MacTracker

 • Додаден iPad (8-та генерација)
 • Додадена е Apple Watch Series 6
 • Додадено е Apple Watch SE
 • Додаден е iOS 14
 • Додадено е iPadOS 14
 • Додадено е watchOS 7
 • Додадено е tvOS 14
 • Ажуриран статус на гроздобер и застарен уред.

Инвеститорот на апликации исто така ја искористи оваа надградба за да додаде подобрувања во перформансите. Треба да се запомни дека најдоброто нешто за целата апликација е тоа тоа е потполно бесплатно, не вклучува никаков вид на набавка во апликација, така што ако отсекогаш сте сакале да ја знаете историјата и на производите што ги лансираше Apple на пазарот и на сите оперативни системи, апликацијата што ја барате се вика MacTracker.

Мактракер, не само достапен за macOS, но покрај тоа, тој е исто така достапен и за iOS и за iPadOS исто така потполно бесплатен. Следното ажурирање што ќе го добие апликацијата ќе биде објавено кога Apple ќе ја објави последната верзија на macOS Big Sur, чиј датум не е познат во моментот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.