Mac Mini не е мртов, да живее Mac mini

Кога се чинеше дека Apple планира да го прекине Mac mini, или така се чинеше во отсуство на вести, пред неколку часа, Самиот извршен директор на „Епл“ зборува за важен дел од иднината на „Епл“. Ова е одлична вест за многу корисници на Mac кои уживаат во моменталниот Mac mini, поради разноврсноста што ја обезбедува оваа опрема. Избор на екран, преносливост, итн. и секако, служи и како препорака до пријател кој сака да проба Mac, но не сака да инвестира многу пари пред да знае дали го задоволува.

Justo само што поминаа три години од последното ажурирање на Mac mini. За да се ослободи од сомнежите, еден корисник му напишал преку е-пошта на самиот Тим ​​Кук (пред неколку недели, самиот Кук искоментирал дека сака да чита кориснички е-пошта првото нешто наутро) и тој одговорил дека „не е време да се споделат детали „Но, потврди дека Mac mini ќе биде важен дел од производната линија на компанијата во иднина. 

Ова не е ништо повеќе од потврда за континуитетот на Mac mini. Пред неколку недели, неговиот Фил Шилер нè очекуваше:

Mac mini е важен производ во нашата линија и не го споменавме затоа што работиме да направиме производ што е мешавина од домашна употреба и професионална употреба.

И очигледно, машината има потреба од ажурирање како што заслужува, бидејќи иако многу корисници ја сменија која било компонента што може да се подобри, тековната верзија ги интегрираше процесорите Haswell и Intel HD 5000.

Исто така, со технолошкиот напредок, ќе биде можно да се види во иднина Помал Mac mini, приближувајќи се до големината на телевизорот Apple. Сепак, немаме никакви гласини за ново ажурирање на опремата, затоа не очекуваме нова опрема барем до првиот квартал на 2018 година. Бидејќи толку долго чекавме, барем новата опрема треба да има подобрени чипови Каби Лејк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.