The Walking Dead: 400 дена (DLC) сега достапен за Mac OS X

одење-мртво-400-дена

Веќе го имаме на располагање од денес во платформата Steam за Mac новиот DLC на, The Walking Dead насловен како 400 дена. Компанијата Telltale Games денес ја лансира оваа нова 'содржина за преземање' која е позиционирана како поврзувачка нишка за крајот на првата рата од играта со следното издание што ќе го имаме на располагање на оваа спектакуларна игра со зомби.

По овој повод, DLC пристигна вчера за конзолата PlayStation во северниот дел на САД и од денес е достапна за PC и Mac корисници соодветно.

Од овој нов DLC, лансиран денес, можеме да го истакнеме графичкиот квалитет како што гледаме во рекламата и во самите слики на екранот на играта, содржи цртежи во стрип стил измешани со 3Д ефекти што му даваат навистина спектакуларен и „мрачен“ допир.

Додадени се 5 нови карактериво историјата и можеме да користиме кој било од нив без да следиме наредба, со кој било од нив ќе треба да останеме живи 400 дена среде масакрот во зомби.

Да се ​​игра The Walking Dead: 400 Days DLC треба да ја имаме претходната верзија на играта The Walking Dead: Епизода една е инсталирана на нашиот Mac. Овој DLC има цена од 4,99 евра на Steam.

Ова се датуми на издавање планирани за сите платформи земајќи го предвид вчерашното лансирање на PlayStation Network во САД:

Среда 3 јули - компјутер / Mac (Пареа и веб-страницата на Продавница за игри на раскажување)
Петок, 5 јули - Xbox Live (за сите)
Среда 10 јули - PlayStation Network (Европа)
Четврток, 11 јули - iOS (за сите)

Повеќе информации - Играта SymCity Mac доцнеше до август

Извор - улика Игри


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.