Amazon Music веќе не бара Prime да се слуша

Амазон Музика Неограничено

Apple Music, Spotify или Amazon Music ... Без сомнение за вкусот на боите и во случај на Амазон Музика Тоа отсекогаш било бесплатно за клиентите во Премиер, сега ќе биде бесплатно и за сите оние кои немаат претплата на услугата Амазон.

Пред неколку месеци разговаравме за блискоста на овие услуги едни со други, малку по малку растојанијата меѓу нив се сечат иако е точно дека некои се плаќаат без исклучок, како на пр. Епл Музика а останатите ставаат рекламирање или ограничувања при избор на песни што сакаме да ги пуштиме, но тие се „бесплатни“.

La Апликација Амазон Музика им овозможува на корисниците на сметката Prime да уживаат во огромен каталог на песни, уметници и многу повеќе. Од друга страна, во сметките на Amazon Music постои и сметката Unlimited, која се плаќа и ги нуди главните вести и музика од разни уметници. Сега можете да слушате дел од музиката бесплатно без потреба од оваа претплата на Amazon Prime, но логично некои опции се резервирани за оние кои продолжуваат да го користат начинот на плаќање за претплата.

Корисниците на Amazon Prime сега имаат Неограничени привилегии

Оваа промена исто така им користи на корисниците на Prime account и иако јас лично не бев во можност да пуштам музика од „MusicUnlimited“ од моментот на пишувањето, се чини дека онлајн музичката услуга Unlimited прогресивно отворено за членовите што моментално плаќаат за нивната претплата на Prime.

Поради оваа причина, борбата со останатите платежни услуги во однос на стриминг музика вклучува неколку фактори, а тоа е дека „Епл музика“ има многу предности за илјадници Клиенти на Apple, Amazon Music додава многу други за своите клиенти, а сега и за оние што не се клиенти и Spotify, што сепак е навистина услугата што треба да се победи во нашата земја. Знаеме дека има многу други музички услуги за стриминг, но точно е дека малку корисници ги користат тука. Со оваа нова опција, Amazon може значително да ги зголеми своите клиенти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.