Yudonpay се ажурира за да можете полесно да управувате со вашите поени и подароци

Yudonpay се ажурира за да можете полесно да управувате со вашите поени и подароци

Сите брендови и компании сакаат да ги задржат своите клиенти и за ова создадоа картички за лојалност со кои можете да се зачлените во клубот на вашата омилена продавница и пристап до промоции, понуди, попусти, подароци и, накратко, сите видови на ексклузивни придобивки. Како и да е, секој клуб работи различно од друг, и кога имаме многу карти за лојалност, искористувањето од нив станува вистинска одисеја.

Јудонпај ги става во ред сите ваши картички, избегнувајќи да ги носите во вашиот паричник и обединувајќи ги под една апликација. На овој начин никогаш нема да ја заборавите картичката на деловниот бизнис во кој сте и секогаш можете да ги искористите достапните промоции. Покрај тоа, сега Јудонпај е ажуриран со многу подобрувања и вградување на тотално нова функција со која можете добијте ги вашите производи за подароци многу полесно.

Јудонпај, апликацијата што ти треба

Во Шпанија знаеме многу за картичките со поени. Не е изненадувачки, според студијата на Нилсен, просечната употреба на апликации за лојалност е 25%, над глобалниот просек од 23%, па дури и многу повеќе над европскиот просек од 18%. Покрај тоа, во 2016 година, остварените приходи еквивалентни на поени на лојалност беа 6.600 милиони евра, што претставува раст од 15% во споредба со претходната година. Евидентно е дека брендовите одвојуваат се повеќе и повеќе ресурси за лансирање понуди за своите клиенти, сепак, само со Yudonpay можете да ги искористите сите ваши промоции.

Паричник Јудонпај

Yudonpay е апликацијата што ви треба (преземете го бесплатно) затоа што вие, како и многу други корисници, имате многу карти за лојалност од кои, во многу прилики, не ги искористувате. За оние кои не го знаат тоа, Јудонпај е апликација достапна за iPhone што ви овозможува обединете ги сите картички за лојалност и секогаш носете ги со вас на вашиот iPhone.

Денес можете да поврзете до 171 клуба меѓу кои има и такви популарни како Мелиа, Киаби, Ер Европа, Ренфе, Американ експрес, Бодибел, НХ, Синеса, Випс, Друни, Ероски, Фнак, Ракутен, Галп, Игра, Х & М, Иберија, КИКО, БП, Репсол, Шел, Травел клуб и многу повеќе. На овој начин веќе нема да барате картичка во паричникот или чантата, едноставно отворете го Јудонпај и искористете ги промоциите на продавницата во која сте. Толку лесно.

Но, сега Јудонпај е дури и подобар од порано затоа што со новото ажурирање ја вметнува одликата пазар, друга точка во нејзина корист, така што сакате да ја користите постојано.

Новиот пазар на Јудонпај ви помага да добиете подароци и промоции

Верзијата 2.0 вклучува многу нови функции, меѓу кои можеме да ги потенцираме нов дизајн на паричник за додадени картички со поени, нова опција на омилени картички што ви овозможува да ги ставите на прва позиција оние картички што најмногу ги користите, нов дизајн и поголема употребливост на почетниот екран за регистрација и / или најава, притисни известувања благодарение на што нема да пропуштите ниту една промоција достапна во вообичаените продавници, и пазарот, одлична новина на Јудонпај, бегство што ги прикажува сите промоции и производи што можете да ги добиете врз основа на клубовите што ги додадовте во апликацијата.

Yudonpay пазар

Отсега повеќе нема да мора да ги проверувате бодовите што ги имате, оние што ви недостасуваат за да го добиете посакуваниот подарок ... Сега процесот работи обратно за да ви олесни: прво го обележувате производот што го сакате, а потоа собирате поени додека не го добиете. Толку лесно.

Оставете како минато да бидете натоварени со десетици картички и одете на удобноста и придобивките на Јудонпај, апликација за iPhone која es тотално бесплатно и со кои можете да ги искористите сите придобивки што ви се достапни.

Ах! И, ако некој од вашите клубови не е во апликацијата, можете да побарате нивно вклучување на едноставен и многу брз начин.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.