Научете како да преземате и инсталирате апликации на вашиот Apple Watch

јаболко-часовник

Остануваат само уште четири дена за Епл Види слезете во Шпанија и затоа сакаме да посветиме напис на нашиот блог што ви покажува чекори што треба да ги следите за да преземете апликации и потоа да ги инсталирате на вашиот часовник. Во случај на iPhone или iPad, имаме апликација наречена App Store во кои можеме да бараме апликации и да ги инсталираме доколку има повеќе проблеми.

Сепак, Apple Watch не работи на ист начин и ви треба iPhone за да можете да ги преземате апликациите и да ги инсталирате. Ние мора да ги преземеме апликациите на Apple Watch преку апликацијата што ја имаме нашиот iPhone и тоа произлезе од лансирањето на iOS 8.3, апликацијата Apple Watch. Оваа апликација е местото каде што треба да влеземе од моментот кога сакаме да започнеме да го користиме нашиот часовник, бидејќи таа е задолжена да ја поврзе со нашиот iPhone.

Време е да знаете многу добро каков е процесот на преземање апликации и нивно инсталирање на вашиот Apple Watch. Овој петок ќе биде еден од оние денови кога илјадници корисници ќе имаат свој паметен часовник и ќе започнат да го користат. За да го направат ова, тие треба да бидат јасни за чекорите што треба да ги следат за да ги подготват часовниците што е можно побрзо. Да го започнеме ова упатство со објаснување што треба да направите за да преземете апликации од App Store.

Како да преземате апликации од Apple Watch

јаболко-часовник-апликации за пребарување

 1. Првото нешто што треба да направите е да ја отворите апликацијата Епл Види на вашиот iPhone.
 2. Сега мора да кликнете на категоријата "Продавница за Апликации".
 3. Пронајдете ја апликацијата што ја сакате од повеќе од 6000 што се веќе достапни. Имајте на ум дека можете да пребарувате апликации со кликнување на „Пребарување“ или „Истражи“ или „Избрана“ ако сакаме да откриеме нови апликации.
 4. За да ја преземете апликацијата, кликнете на „Земи“ или „Купи“ ако е платено.

Откако апликациите ќе бидат преземени на нашиот iPhone, ќе мора да ги инсталираме на Apple Watch. Засега, апликациите за паметни часовници на Apple зависат од нивните колеги за iPhone, односно ако ја преземете апликацијата Telegram за Apple Watch, апликацијата Telegram за iPhone автоматски ќе се преземе бидејќи таму е завршена целата работа и апликацијата Apple Watch едноставно се грижи за прикажување на резултатите. Од есента кога ќе се појави watchOS 2, веќе ќе има природни апликации и работите ќе се променат. 

Како да инсталирате апликации на Apple Watch

инсталирај апликации-јаболко-часовник

 1. Отворете ја апликацијата Apple Watch на вашиот iPhone.
 2. Кликнете на категоријата "Мојот часовник".
 3. Во списокот со апликации што ќе ги добиеме, ќе мора да ја бараме онаа што сакаме да ја инсталираме на Apple Watch, кликнете на него и кликнете на инсталацијата.
 4. Потоа активирајте ја опцијата „Покажи апликација на Apple Watch“.
 5. Апликацијата автоматски ќе се синхронизира со нашиот часовник и апликациите ќе се појават на Apple Watch.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ТЕВАЛ КАРЛОС dijo

  ЗОШТО ИМА АПЛИЦИ ДИЗАЈНИ НА IOS, КОИ СЕ ОБЈАВУВААТ ВО ПРОДАВНИЦАТА НА АПЛИКИТЕ И МО THАМ ДА ГИ ПОСТИГНАМ НА IPHONE, НЕ МО LЕ ДА ГИ ПОСТАВАМ НА АПЛЕН ГЛАВА 4?