Најава за влијанието за Apple Watch

Помош за Apple Watch

Понекогаш повикот до службите за итни случаи во вистинско време може да ни ги спаси животите и тоа е токму она што тие го покажуваат во најновото соопштение на Apple во кое главниот лик е Apple Watch. Бидете видео или реклама што прикажува вистински повици до службите за итни случаи во Соединетите држави, вистински повици на 911.

Вистина е дека поседувањето Apple Watch може да означи клучен момент во вашиот живот и исто така е точно дека не сите завршуваат со толку добар крај како што покажуваат во овој случај. Како и да е Важно во овие случаи е брзината со која ја добивате помошта, смиреноста што можете да ја одржите во ситуацијата и пред се да ја имате среќата на лицето. пред каква било евентуалност од овој тип.

Ова е најавата на Apple во која протагонист е Apple Watch Series 7 за да се спасат луѓето во неволја откако се јавиле на 911, кој е итен број во Соединетите држави:

Во соопштението можеме да прочитаме дека овие три животни приказни во кои ја покажуваат среќата да се има Apple Watch во овој момент завршиле со среќен крај. «Џејсон, Џим и Аманда беа спасени неколку минути подоцна благодарение на помошта на Apple Watch„. Ова е можно благодарение на имајте го iPhone во близина на часовникот со кој можете да ги остварувате овие итни повици или директно со моделот што додава е-SIM.

Се разбира, интегрирањето на часовникот со овие eSIM-картички и неговиот договорен план може да ви помогне во момент на неволја, но не сите корисници ги имаат овие часовници и затоа е неопходно да го имате iPhone во близина за да ги остварите овие повици. Кога упатувате повик со SOS Emergency, Apple Watch автоматски ќе го повика локалниот број за итни случаи и ќе ја сподели вашата локација со овие услуги.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)