Најдобрата алтернатива на новата тастатура iPad Pro 2020

Алтернативата на Logitech на новата тастатура iPad Pro 2020

Вчера дознавме дека Apple ќе започне нов iPad Pro помоќен, со нови камери и други вредни карактеристики. Но, најголемата новина на овој iPad е тастатурата што може да се купи одделно. Beе има малку висока цена, но треба да го знаете тоа Logitech има слична тастатура по многу пониска цена.

Нова магична тастатура која е одговор на Apple на молбите на многу корисници кои побараа обновување и повеќе функционалности на овој додаток. Не секогаш најдоброто е она што го прави Apple, Logitech е бренд со многу добра репутација и тоа исто така прави чуда.

Тастатурата Logitech за iPad е најдобрата алтернатива и по многу пониска цена од новиот iPad Pro

Logitech Touch Combo Тоа е тастатура која исто така сеопфатно го штити iPad. Се одликува со заднинско осветлување на вистински клучеви и вградена патека за патеки. Јас го расипувам како нов додаток на Apple. Разликата е во цената, значителна разлика.

iPad Pro тастатура

Ова не е единствениот минус во новата тастатура на Apple за iPad. Beе биде компатибилен само со iPad Pro од 2018 и 2020 година и по цена од 349 евра за 11 “и 399 за 12,9”. Logitech Combo Touch ќе чини околу 150 € и тој ќе биде компатибилен со постарите модели на iPad.

Поточно, тоа ќе важи за iPad 7-та генерација, најнова iPad Air (трета генерација) и 10,5-инчен iPad Pro. Проблемот е што не знаеме кога ќе биде достапен. Во Официјална страница на Logitech не е наведен датум на објавување.

Најдоброто од сите е што оваа нова тастатура можеме да ја набавиме и за продажба преку Официјална веб-страница на Apple, така ќе има опции за нејзино стекнување.

Beе чекаме на датумот на издавање за продажба и Ние ќе ви го соопштиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.