Најдобри алтернативи за магичната тастатура на Apple

Заштитник на тастатура од јаболко

Кога по многу размислување и медитација, ќе дојдеме до заклучок дека Mac Mini е најдобрата опција за нас, мора да имаме предвид дека компјутерот доаѓа без никаква тастатура или глушец, додатоци што мора да ги купиме независно. Нормално многумина се корисници кои не ја комплицираат главата и Тие избираат директно да ги купат скапите додатоци што ни ги нуди Apple во продавницата на Apple, како да немаме други опции далеку од фирмата со седиште во Купертино. Во оваа статија ќе ви покажам неколку алтернативи на тастатурата на Apple за Apple, бидејќи не сите тастатури со Bluetooth се компатибилни со Mac, спротивно на она што се случува со глувците со Bluetooth, каде повеќето ако не сите се 100% компатибилни со кој било модел на Mac.

Алтернативи на магичната тастатура на Apple

Logitech K750

Logitech-k750

Една од најдобрите алтернативи што можеме да ја најдеме на пазарот за Магичната тастатура на Apple е Logitech K750. Logitech K750 е тастатура со целосна големина со нумеричка тастатура што ја полнат соларни панели сместени на горниот дел од копчињата, така што нема да се грижиме за оние среќни батерии, кои секогаш истрошуваат кога се најпотребни. Батериите можат да работат совршено без никаков вид на полнење 3 месецие Покрај тоа, тој исто така има специфичен клуч за Launchpad како што може да очекуваме од тастатурата произведена од Apple. Оваа тастатура има приближна цена од 40 евра и можеме да ја најдеме на Амазон.

Caseflex Ultra Slim

caseflex-ултра-тенок

Caseflex Ultra Slim ни нуди сличен дизајн и работа слична на онаа што се наоѓа во MacBook, со горен ред на копчиња исто како и оригиналната тастатура на Apple. Да се ​​биде ултра тенок модел Нема нумеричка тастатураИли, па ако ви требаат многу често, оваа тастатура не е опција за вас. Оваа тастатура ни ги нуди истите кратенки што можеме да ги најдеме на тастатурите направени од Apple. Оваа тастатура е достапна во сребро и има приближна цена од 15 евра.

Анкер ултра компактен

 

анкер-ултра-компактна-тастатура

Оваа тастатура, за разлика од споменатите погоре, ни нуди толку мала големина што исто така ни овозможува да ја носиме со нас каде и да одиме, бидејќи е компатибилен со iPhone, iPad и сите други уреди со Android. Вклучува батерија што трае до 6 месеци полнење и ни нуди сè што можеме да очекуваме од тастатурата компатибилна со Mac, со копчињата за прилагодување на осветленоста, јачината на звукот, командниот клуч ... Достапен е околу 50 евра во Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.