Најдобри налепници за Whatsapp

Налепници за Whatsapp

На налепници за whatsapp Тие станаа забавен начин за комуникација. Неговата широка разновидност ни овозможи да ставиме попријатно лице на емоциите, дури и на оние понеповолните.

Така, налепниците не престануваат да се појавуваат, или вградени како пакети во самите апликации или како резултат на обработете ги нашите фотографии.

Ако сакате да ги оживеете вашите разговори, не можете да ги пропуштите апликациите за iOS со најдобрите налепници за WhatsApp.

Пронаоѓањето на овие апликации е прилично едноставно, само одете во вашата App Store и направете a пребарување на налепници за Whatsappрезултатите ќе ве изненадат.

Во меѓувреме, можете да почнете да се забавувате со тестирање на вашиот УСБ-уред овие препораки што ви ги пренесуваме.

Врвни налепници

Апликација Top Stickers

Во горниот дел од апликациите се појавуваат налепници за Whatsapp Врвни налепници. Несомнено, една од најдобрите опции за наоѓање, креирање и споделување налепници во вашите разговори.

Top Stickers е бесплатна апликација која можете да користите во whatsapp, Телеграма или iMessage. Покрај пакетите со налепници, кои речиси секојдневно се зголемуваат, можете да направите свои креации користејќи ги вашите фотографии.

Налепница.ли

Оваа апликација е достапна на App Store, но ја има и своја веб-страница. Бидејќи неговите милиони забавни елементи го направија еден од омилените за корисниците.

Во sticker.ly, налепниците за WhatsApp имаат свое име, WAS-налепница. Што високо говори за неговата посветеност на креирајте смешни налепници, оригинал и со опции за додавање текст и други анимации.

Класичен Mac

пополнете ја вашата Уреди на Apple со ретро атмосфера од Classic Mac. Овој пакет налепници за WhatsApp ги вклучува класичните икони на macos, со љубопитност што можете да ги користите во комбинација со налепница од кој било друг пакет.

Оваа апликација е Сопствената на Apple, вклучува нови ажурирања за WhatsApp, како темниот режим и иконите што одговараат на AppleWatch.

Пакети со налепници за WhatsApp!

Отфрлете го повеќе од 4000 налепници за Whatsapp во различни и забавни категории. Оваа апликација се плаќа, иако тие обично вклучуваат промоции бесплатно симнување, затоа мора да внимавате.

Повеќето од ресурсите на Стикерс Пак Whatsapp! Тие се базираат на рачно нацртани цртежи. Оваа функција ги обединува сите содржини на оваа апликација и ќе ве натера да се истакнете во која било група за разговор.

Залепи

Спакувајте налепници за WhatsApp

Повеќе од пакет, тоа е апликација за креирајте ги најдобрите налепници за Whatsapp персонализирани. За ова, секој ресурс од вашата галерија со слики Stickify може да го претвори во одлична налепница, користејќи ја целата или дел од избраната слика.

Сега можеш користете на whatsapp и која било друга курирска услуга за вашите лични креации со целосно транспарентна позадина и професионална завршница.

создавач на аватари

Претходно познат како Emoji Me Face Maker, Avatar Maker се издвојува меѓу апликациите со најдобри налепници за Whatsapp бидејќи сите се создадени од вашите слики. Ќе добиете одлични аватари и анимирани лица.

Помеѓу твојата опции за прилагодување можете да го вклучите славно лице, променете го нивниот изглед или забавувајте се создавајќи го вашиот аватар од нула. За подоцна да го вклучите во вашата галерија на налепници за WhatsApp.

што налепница

Ова е неверојатна апликација за налепници за Whatsapp која ви овозможува да правите сè со вашите слики и да ги добиете најдобрите налепници.

За да го користите треба да направите а неделна претплата, кој можете автоматски да го обновувате или исклучувате кога и да сакате. Неговиот широк спектар на опции ќе ве остави да копнеете за неделно ажурирање на неговите вести и ексклузивни шаблони.

Налепниците WhatsApp создадени со оваа апликација се компатибилни и со Telegram и секако со iMessage.

Како да ги инсталирате вашите пакети со налепници за WhatsApp?

Пребарајте налепници во App Store

Во повеќето случаи, налепниците на WhatsApp доаѓаат во пакети, кои се генерирани од апликации, како оние штотуку споменатите. Во други моменти, тие може да ги добијат во порака, што значи дека само треба додадете го во списокот со омилени да се користи подоцна.

Кога тоа го правиме преку а Пакет налепници за WhatsApp, процесот започнува со инсталирање на апликацијата од App Store и оттаму останува само да ги следите следните чекори:

  1. Отворете ја инсталираната апликација
  2. Кликнете на копчето „+“.
  3. Изберете ја опцијата „додај во WhatsApp“
  4. Потврди и зачувај

Откако ќе се завршат чекорите, вашиот пакет налепници за Whatsapp ќе се појави меѓу опциите на вашата тастатура.

Иако е точно дека налепниците на WhatsApp станаа забавна и корисна алатка при интеракција со клиентите.

Главно кога ги користиме алатките за уредување за да креираме персонализирани налепници, како дополнување на бренд, кампања или промоција. Оттука, оваа интересна алтернатива постојано се развива, се подобрува и интеграција со други услуги за пораки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.