Најдобрите HD позадини за вашите уреди

Не знам дали ќе ти се случи како мене, но колку и да ми се допаѓа тапетот што го ставив на iPhone, iPad или Mac, за неколку дена ми здосади да го гледам, па денес ќе ви покажам неколку страници и апликации каде ќе најдете фантастични HD позадини за вашите уреди со јаболка.

Бесплатна позадина на iOS 7

Ова е веб-страница што ја открив релативно неодамна. Во Бесплатна позадина на iOS 7 ќе најдете многу HD позадини од многу теми: животни, архитектури, уметност, автомобили, природа, простор, игри, цвеќиња и долга итн. Сите тие се компатибилни за iPhone 4 наваму и за сите модели на iPad. Но, најдоброто од сè е што можете да ги намалите нормално или со ефект Паралакса толку карактеристично за iOS 7 И тоа е лесно како пристапот до верзијата што сакате да ја користите од вашиот уред, држејќи го прстот на сликата и заштедувајќи на ролна. Ви оставам неколку примери:

HD позадини за вашиот Mac

За Mac имаме повеќе бесплатни апликации (или freemium) каде да најдеме одлични HD позадини. Една од овие апликации што можете да ја добиете во продавницата за апликации Mac и во нејзиниот бесплатен и платен режим е Позадини. Да, знам дека на име тие не ја загреаа главата многу, но вистината е дека нејзината бесплатна верзија нуди и одлични слики од разни теми и на кои можете дури и да им поставите часовник.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Мобилни 9

Мобилен 9 е друга тотално бесплатна апликација достапна и за iPhone и за iPad со мноштво HD позадини, многу од нив се прилагодени на ефектот Паралакс на iOS 7. Има позадина од сите видови што можете да ги изберете според темата, по видот на екранот, со паралакса ефект или не или според класификацијата (најновата, најпопуларната, итн.).

Добрата работа кај оваа апликација е што покрај тоа што има HD позадини можете исто така да преземете и инсталирајте мелодии за iPhone бесплатно.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Позадини широко

Ова е уште една одлична страница од HD позадини и за Mac, iPhone или iPad, меѓу другите. Секој од средствата има повеќе верзии, така што нема да имате проблем да уживате во онаа што најмногу одговара на вашиот уред. Друга предност на оваа веб-страница, покрај тоа што е бесплатна, е и огромниот број и разновидност на HD позадини достапни: сезони во годината, спортови, патувања, животни, природа, музика, филмови, игри, храна, пијалок, црно-бело, познати личности, цртани филмови и долга итн, кои сочинуваат буквална колекција од илјадници тапети.

И за да ви ја олесниме работата, таа автоматски ја открива резолуцијата на екранот на уредот од кој сте поврзани (се појавува во горниот десен дел на страницата), така што ќе ви биде исклучително лесно да ги добиете најсоодветните HD позадини. Како пример, погледнете ја оваа позадина на бројот на достапни резолуции што ги претставува:

Позадини за HD

Како што можете да видите на сликата, резолуцијата на вашиот екран автоматски се обележува, така што ќе добиете најсоодветната позадина.

Но, ако е тоа што го сакате навистина неверојатни HD позадини ништо подобро од DeviantArt, можете да започнете со овде, секогаш се прави најдобро да се чека 🙂 Погледнете ги трите примери што ви ги оставам (можете да ги видите во голема големина со кликнување на секој од нив).

Со сето погоре, мислам дека веќе сме сервирани ... неколку години 🙂 добро, покрај тоа, сите овие страници и апликации постојано се ажурираат во кои се вклучени нови HD позадини.

Се надевам дека ви се допадна овој пост и ако знаете за која било веб-страница или апликација, од многуте што ги има, што има добри HD позадини, оставете го во коментарите за да можеме сите да уживаме во нив.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.