Најновото видео од „Епл парк“ ни ги прикажува кошаркарските терени за вработените

Се чинеше дека овој месец нема да имаме ново видео за Apple Park и одеднаш се појави нова епизода од оваа долга сага на видеа на мрежата. Лицето задолжено овој пат за правење на сликите да стигне до пошироката јавност не е никој друг освен Метју Робертс, пилот на дрон кој веќе некое време лета над „Епл Парк“ со својот дрон и кој ни покажува неколку нови „додатоци“ на местото на одржување.

Кога беа претставени новите iPhone 8, iPhone 8 Plus и iPhone X во театарот „Стив sобс“ во „Епл Парк“, сите мислевме дека нема да има повеќе видеа за гледање на беспилотни летала на тоа место. Уште еднаш погрешивме и веќе имаме нова рата од добро познатиот Робертс, па да видиме што друго гледаме освен две терени за кошарка и тенис што се градат во просториите за вработените.

Ова е последното видео на „Епл парк“ во октомври она што го имаме на располагање:

За само две минути можеме да видиме дека сè е практично завршено, особено огромниот централен прстен на „Епл парк“. Ние исто така гледаме цената на 427.570.867 американски долари инвестирана во Епл Парк од страна на Епл. Целосно завршениот центар за посетители е уште една од зградите што може да се видат од небото.

Не се сомневаме дека Apple веќе е целосно инсталиран во просториите со своите први вработени од минатиот април во канцелариите во непосредна близина на рингот, па време е да се каже дека сонот на Стив sобс е реалност, повеќе по толку емотивен почеток на последниот главен во месец септември. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.