Графичкиот мотор Unreal Engine 3 доаѓа во Mac

Нова слика

Unreal Engine 3 на Epic е еден од најпознатите критички графички мотори и од самите гејмери, но досега единствената платформа на Apple каде што беше присутна беше на iOS.

Сега Епик го ажурираше Комплетот за развој на нестварни за поддршка на Mac OS X, што значи дека повеќето игри што ги гледаме со овој графички мотор скоро сигурно ќе поддржуваат Mac кога ќе бидат објавени.

Многу добра вест без сомнение за сите корисници на Mac кои сакаат да играат игра од време на време.

Извор | Macrumors


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Фернандо dijo

    Тие можат да бидат компајлирани за mac, но udk е сè уште windows, па мора да продолжите со единството3d, што е сепак подобро од udk