Новиот Apple AirPower може да биде во две големини

Ново зуи за AirPower во две големини

Една од сметките што ги чека Apple и натаму е да лансира безжичен полнач способен да ги полни iPhone, Apple Watch или AirPods. Дури и две или три во исто време. Сепак овој проект што беше повикан AirPower, никогаш не ја видов светлината. Новите гласини сугерираат дека ќе се појави на пазарот во не толку далечна иднина. Сега тие велат дека кога ќе излезам, може да има две верзии. Две големини.

Две големини за идна AirPower. Претпоставуваме за еден или два уреди.

Една од многуте гласини што се појавија во последните месеци е тоа да, ќе видиме основа за полнење безжичен и дека ќе се вика AirPower. Во прилог на оваа добра вест, се додава дека може да има две големини.

Основачот на каналот ЈуТјуб Техника на насловната страница, Тој изјави дека не само што ќе видиме база на AirPower на пазарот, туку ќе имаме и два од овие уреди. Две големини. За неколку уреди или само за еден.

Кодното име на ова полнач за повеќе уреди Тој е C68 и ќе биде придружуван од помал чие кодно име е C26.

Како што веќе ви кажавме, во јануари, Минг-Чи Куо изјави дека се создава нов Apple AirPower од американската компанија што ќе излезе на пазарот веднаш штом ќе биде подготвен. Се чини дека две години по првиот обид, тоа е повеќе од остварлива оваа идеја.

Твитерџијата и јутјуберот, велат дека овој нов уред ќе биде подготвен да биде објавен оваа година. Добри вести, особено што можеме да видиме мултидисциплинарна база. Во моментов веќе имаме во наши раце, неколку уреди со безжично полнење и би било многу добро да се оди без кабли на масите.

Во моментов не можеме да го земеме ова соопштение како официјално. Е само гласина но таа се оформува. Знаете што велат тие. Кога звучи реката


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.