Нова одлична игра со автомобили „GRID Autosport“ Mac App Store

https://www.youtube.com/watch?v=LCURm5UPnS4

Пред нешто помалку од една недела „Feral Interactive Ltd“, објави нова игра со автомобили за Mac App Store наречена „GRID Autosport“. Играта е со цена од 39,99 евра, и тоа е целосно на шпански јазик.

Haveе имате можност да возите најдобрите најмоќни автомобили што постојат. Како професионален пилот може да се натпреварувате во пет тешки дисциплини, кои вклучуваат турнеи со трки со автомобили, многу агресивни и трки со едноседи автомобили.

GRID Autosport
Можете да трчате со најбрзите мотори наоколу, против најтешките ривали и на најтешките кола, од кола од Моторни брзини на Индијанаполис дури и низ улиците на Барселона, Сан Франциско и Париз. Играта е дополнува на шпански јазик.

Важни информации, проверете ги овие барања пред да ја купите играта:

 • Следните графички картички НЕ се поддржани: AMD Radeon HD 4xxx серија, ATI X1xxx серија, ATI HD2xxx серија, Intel HD5300, Intel HD3000, Intel GMA серија, NVIDIA 8xxx серија, NVIDIA 9xxx серија, NVIDIA 3xx серија, NVIDIA 1xx серија, NVIDIA 7xx серии.
 • Компатибилен со повеќе од 100 различни модели на контроли. За да ја видите целата листа, посетете ја страницата за поддршка на Feral.
 • Во моментов, играта не може да работи на форматирани томови што се „големи, мали букви“.
 • Минимални побарувања: Процесор: 1,8GHz Intel, RAM меморија: 4,0 GB, графичка картичка: 512 MB, слободен простор: 18,0 GB.

Детали:

 • Категорија: Игри.
 • цена: 39,99 €
 • Публика: 17 / 12 / 2015
 • Верзија: 1.0
 • Големина: 16.29 GB
 • јазици: Español, Германски, француски, англиски, италијански, јапонски, полски, португалски, руски
 • Развивач: Feral Interactive Ltd
 • компатибилност: OS X 10.10.5 или понов

Купете го комплетот на 'GRID ™ Автоспорт' директно од следниов линк што го ставаме директно од Mac App Store, ве потсетуваме дека ги прочитавте минималните барања што ги ставаме во овој напис пред да ја купите играта.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.