Нов концепт за тоа што може да биде новиот Mac Mini, од Луис Бергер

Мекмини Бергер 2

Закажаното ажурирање на производите на Apple е максимум што се повторува годишно / двапати годишно / тригодишно во зависност од предметниот уред. Како и да е Mac Mini отсекогаш бил малку изолиран од овој постојан прилив на ажурирања, останувајќи подолго на пазарот од останатите нивни колеги.

Пред некој ден, во едно интервју, Тим Кук им го даде на читателите на MacRumors, извршниот директор на калифорниската компанија увери дека Apple има ментор и продолжува да го рециклира производот познат како Mac Mini, и дека е далеку од готово.

Затоа, Луис Бергер, Германски дизајнер и креатор на компанијата што го носи неговото име, дизајнираше нов концепт на Mac Mini со еден вид Touch Bar, целосно револуционерно сега традиционалната квадратна кутија со внимателно заоблени рабови каде ги поврзуваме различните периферни уреди потребни за користење на производот на Apple.

Физички, Apple ја има потребната технологија да ги вметне сите компоненти што ги предлага Бергер во толку мал простор. Подолу можеме да ги видиме објавените фотографии од дизајнот:

МекМини Бергер

Концепт Mac Mini, од Луис Бергер, заден дел од дизајнот.

Мекмини Бергер 3

На овој начин, ние би добиле компјутер, кој пак би дејствувал како Touch Bar, имитирајќи го оној што е моментално вграден во новиот MacBook Pro. Дизајнот на Бергер, би вклучувал 4 USB-C порти, HDMI порт што ќе се користи за мониторот, два USB 3.0 конектори и читач на SD картички, па дури и камера вметнати во дизајнот за да се направи употреба на Face ID.

Надвор од фантазијата за дизајн, убава, но далечна претпоставка, точно е дека многу често, американската компанија има тенденција да изненадува толку често со своите дизајни и производи. Ова е само едноставна идеја, но повеќе од еден обожавател на брендот лапнува кога замислува производ од ваков тип.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Х Рикардо Комеliо dijo

    Ме encantó!