Нов MacBook Air со М3 би можел да пристигне подоцна оваа година

M3 чип за Mac

И со мамурлакот од претставувањето на новите модели на MacBook Pro и Mac mini, преку соопштение за јавноста, не застанавме. Гласините се враќаат со сила. Тие се враќаат да ни кажат дека е повеќе од веројатно дека до крајот на оваа година ќе имаме нов модел на Mac. долго, па веројатно е дека ќе имаме подобрувања внатре, но не и надвор.

Во јуни минатата година, бевме сведоци на обновување на еден од најпознатите компјутери на Apple. MacBook Air, беше делумно подобрен однадвор. Но, особено внатре со новиот чип. Се разбира, гласините продолжуваат да растат. Велат дека е многу веројатно на крајот на оваа година повторно да имаме среќа да имаме нов модел. многу подобро благодарение на нов М3 чип.  Ова би било најбрзото подобрување кога станува збор за Mac, бидејќи веќе знаеме дека за другите уреди добиваме нов модел секоја година, но за Mac не.

Оваа гласина потекнува Digitimes, и ова веројатно подобрување се навестува бидејќи синџирот на снабдување се фокусира, очигледно на зголемување на производството на следниот MacBook Air. Ако на ова се додаде дека веќе се произведуваат во повеќе нови 3nm чипови, имаме како што велат, совршена бура.

Можеме да ја доведеме во прашање оваа гласина. Особено што новите штотуку се појавија на сцената. M2 Pro и M2 Max. ИОвие мора да бидат временски период на пазарот за да бидат профитабилни. Затоа сум изненаден што на крајот на оваа година имаме дури и нов чип. но од Apple веќе очекувам нешто.

Само време ќе каже дали оваа гласина е бесмислена или ако е спротивно, ќе видиме нов модел на Air.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.