Номад Спорт Лунар Греј, дефинитивен ремен на Номад

Веќе некое време тестираме и препорачуваме додатоци за Номад за корисниците на „Јас“ Mac и за нашите познаници и пријатели надвор од мрежите. Во овој случај, северноамериканската компанија лансираше нова боја за Apple Watch на својот спортски модел, Lunar Grey.

Ни се допадна оваа нова лента или поточно нова боја веднаш штом ја видовме и кажавме и завршивме, веќе ја имаме на нашиот зглоб. Вистината е дека се чувствува врвен ремен и покрај тоа што е направен од овој силикон оној специјален силикон што Apple го нарекува флуорастомер.

Номад Спорт Лунар Греј

Дизајн, квалитет и разумна цена

Не можеме да кажеме дека Номад произведува и дизајнира производи со слаб квалитет, токму спротивното. Се разбира, сите додатоци што успеавме да ги пробаме од Номад и кои продолжуваат да доаѓаат од оваа калифорниска фирма се надминуваат во секоја нова верзија. Точно е дека Номад Спорт веќе постоеше, но во црна боја и неколку дена подоцна беше лансиран лунарното сиво што е навистина убаво.

Квалитетот на материјалите што се користат за производство на овој Sport Lunar се одлични. Нема да имате никаков проблем со ременот во однос на прилагодување или абење. Се чини дека сите ремени на пазарот направени од силикон се исти, но не, тоа не е така. Овој модел Nomad Sport Lunar Grey има различен допир со типичните силиконски ремени, тој лесно може да го носи логото на Apple и да се продава како свој ремен.

Номад Спорт Месечината сива затворач

Едно од прашањата што не прогонуваше беше дали материјалот што се користи за овие нови ленти Номад ќе личи на Apple и да, мора да кажеме дека Тоа е спектакуларен материјал кој не личи на пластика или силикон на конвенционалните ремени.

Неговото затворање е безбедно и ова е знак на спокојство за оние од нас кои многу се движат или прават постојана физичка активност. Оваа супер важна точка за многумина од нас е дека лошо прилагодено или слабо затворање може да биде синоним за катастрофа. Во оваа смисла претпочитам да не ризикувам и со ова затворање нема да имаме проблеми од каков било вид.

Можете исто така да го купите ако сакате во продавницата Величествено кој е официјален продавач на производите на Номад во нашата земја.

Мислење на уредникот

Номад Спорт Лунар Греј

Номад Спорт Лунар Греј
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
49,95
 • 100%

 • Издржливост
  Уредник: 95%
 • Завршува
  Уредник: 95%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Убава по дизајн и материјали
 • Силно и безбедно затворање
 • Удобност при употреба и лесен за затворање

Contras

 • Цената не е ефтина, но станува збор за висококвалитетен ремен

Добрите

 • Убава по дизајн и материјали
 • Силно и безбедно затворање
 • Удобност при употреба и лесен за затворање

Contras

 • Цената не е ефтина, но станува збор за висококвалитетен ремен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.