MacOS 5, watchOS 11.5 и tvOS 7.6 бета 14.7 објавен за програмерите

бета

Apple пред неколку часа го лансираше новиот macOS 11.5, watchOS 7.6 и tvOS 14.7 бета верзии за програмери. Во овие нови бета верзии, она што го откриваме се поправени грешки и подобрувања во општата стабилност на системите.

Како што е логично доцна синоќа Објавени се и бета верзии на iOS 14.7 и iPadOS 14.7 на развивачите со што некои корисници се надеваат дека ќе се подобри автономијата на уредите или барем ќе се намали потрошувачката на батерија, што се чини дека целосно влијае на 14.6 верзии

Ние мора да бидеме трпеливи со овие верзии, бидејќи тие се верзии на премин кон новите верзии лансирани или поточно претставени минатиот јуни во рамките на WWDC 2021. Во секој случај е скоро сигурно дека после овие може да има нови верзии. Поминаа неколку часа од нивното лансирање и во моментов не сме свесни дека има извонредни промени во нив, но ако се појави некое забележително, ќе го ажурираме истиот напис или ќе напишеме нов со новостите.

Како што секогаш велиме, важно е да се држите настрана од овие бета верзии за програмерите и да почекате доколку е така, излезот од јавните бета верзии. Најдоброто нешто во мојот случај е да бидете трпеливи бидејќи бета-верзиите можат да содржат грешки. Вистината е дека бета-верзиите на Apple се обично прилично стабилни, но тие се бета-верзии и може да имаат одредена некомпатибилност со алатка или апликација што ја користиме за работа и затоа мора да бидеме внимателни со тоа што го инсталираме на нашите уреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.