macOS 12.3 бета 5 објавена за програмери

Safari 15 бета

Apple лансира Издание бета 5 за развивачите на macOS 12.3 заедно со останатите бета верзии за останатите оперативни системи. Во овој случај, се додаваат низа подобрувања и поправени грешки во однос на претходната верзија кои би можеле да бидат клучни за неизбежното лансирање на финалната верзија или Кандидатот за издавање. Во секој случај, нема очекуван датум за издавање на финалната верзија, па очекуваме уште некоја бета верзија до излегувањето на оваа.

Засега времето помеѓу бета верзиите е нешто подолго помеѓу верзиите, иако е точно дека одиме со добро темпо да имаме финална верзија наскоро бидејќи е доста стабилна. Очигледно, сè ќе зависи од бројот на проблеми или грешки што ги откриваат програмерите. Како и да е, замислуваме дека ќе сакате да оставите сè во совршена работна состојба, па не очекуваме премногу промени во оперативниот систем што може да ја загрози неговата безбедност или стабилност.

Во оваа нова верзија не се додаваат никакви промени надвор од поправените грешки за кои знаеме, доколку се појават вести во оваа бета 5 верзија објавена пред неколку часа, ќе ги објавиме на веб. Како и секогаш, препорачуваме да се држите подалеку од програмерските бета верзии на macOS и да чекате најмногу за јавните бета верзии што ќе бидат достапни наскоро. Како и да е најдобар во сите случаи или најдобро е да не ги инсталирате овие бета верзии за да избегнеме можни проблеми или некомпатибилност со која било апликација или алатка што ни е потребна во нашиот ден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.