Ова е клучна недела, дали ќе има главна точка во октомври?

Главен октомври Мек

Apple мора да се пресели оваа недела ако или ако и ако планирате да направите нов настан за овој месец октомври, треба да ги испратите поканите до медиумите најмалку една недела однапред. Оваа недела започнува со денес 15-ти понеделник, така што веруваме дека не подоцна од тоа Среда 18 Apple ќе ги испрати поканите што сите чекаме да ги видиме. 

Apple не секогаш одржуваше настан во октомври, но анализирајќи ги претходните години гледаме дека во последно време имаше Воведни во месец октомври на секои две години. Исто така, минатата година немаше така оваа година, ако оние од Купертино продолжат со својата шема, ќе имаме презентација овој месец. 

Ниту е неразумно да се мисли дека ако тие ќе направат настан за нешто повеќе од една и пол недела и има многу производи во цевководот што треба да ја видат светлината. Првото нешто што сме сигурни дека ќе допре до корисниците ќе биде втората верзија на AirPods, подобрена верзија што веќе во последниот Keynote Apple Тој дозволи тоа да се види многу деликатно во видеото со кое започна главниот настан. 

Главно јаболко

Тие нови AirPods би биле многу поефикасни, тие би се согласувале подобро со Siri и куќиштето за безжично полнење исто така ќе се најде во продажба. Со ова сакаме да разјасниме дека веруваме дека Apple може да го продаде кутијата за безжично полнење одделно. Ако пристигнат новите AirPods, мора да пристигне и базата AirPower, дека иако имаше проблеми поради прегревање, сигурно Apple веќе го бараше решението. 

Како и да е, она што корисниците навистина го чекаат е дали со втората генерација на Apple Pencil ќе претстават нов MacBook или новиот iPad Pro. Тоа е она што корисниците како мене го чекаат и доаѓа време да се обнови MacBook 12-инчна прва генерација за помоќна опрема што ми овозможува да го уредувам видеото на попрофесионален начин. 

Дали мислите дека Apple ќе направи нов настан?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.