Подкаст 13 × 05: Камера, батерија и екран, причините за промена на iPhone.

Епл подкаст

Синоќа направивме уште една епизода од #podcastApple во која разговаравме за некои од причините зошто вреди да се купи овој нов модел на iPhone 13 што Apple го лансираше во резервации пред една недела и што многумина од вас веќе ви претстои да примите во вашите домови, па дури и да одите да барате продавница на Apple.

Оваа недела е клучна за милиони корисници кои со нетрпение го очекуваат петок од друга причина, освен забава за време на викендот. Неделата започна со новите верзии на оперативните системи на Apple, освен macOS и ќе заврши со доаѓањето на новиот iPhone 13 и iPad mini во рацете на нивните сопственици.

Ако сакате можете да не следите во живо од нашиот канал на YouTube, или почекајте неколку часа додека не биде достапно аудиото на објавуваниот подкаст преку iTunes. Ако имате било каков проблем, сомнеж или предлог што сакате да го споделите на нашиот подкаст, можете да го коментирате во живо преку разговорот достапен на YouTube, користејќи го хаштагот # podcastapple на Твитер или од нашиот телеграмски канал.

Во секој случај, добрата работа е што ние создаваме убава заедница и добро е за секого што ќе придонесете за вашето зрно песок со која било од опциите што ги имате на располагање, и ако не следите во живо е можно земете подарок со томболите што ги спроведуваме во директните. Воодушевени сме што поминуваме време со пријателите, зборувајќи за она што го сакаме, за „Епл“ и за другите вести од оваа недела. Дали се регистрирате?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.