Подкаст 11 × 26: Сите детали за iOS 14

Епл подкаст

Оваа недела е доста интересна во однос на новостите поврзани не само со производите на Apple, туку и со различните оперативни системи на кои работи. За сега, веќе знаеме некои од функциите што ќе доаѓаат од раката на iOS 14, како што е можноста за избришете пораки, подобрувања во HomeKit ...

Разговаравме и за вестите што ќе дојдат од рацете на iPadOS, кои би вклучиле систем за препознавање текст, кој би се грижел за препише сè што пишуваме преку Apple Pencil. Вестите поврзани со watchOS 7, вклучуваат нови бирање, родителски контроли и мерач на кислород во крвта.

Подкастот за iPhone-от Actualidad може да се следи во живо преку нашиот канал на YouTube и да учествува во него преку разговор со тимот на Podcast и други гледачи. Претплатете се на нашиот канал од YouTube, до добиваат известувања кога започнува снимањето во живо на подкастот, како и кога додаваме други видеа што ги објавуваме во него.

Достапно и на iTunes за да можеш слушајте кога сакате користејќи ја омилената апликација за Подкаст. Препорачуваме да се претплатите на iTunes, така што епизодите автоматски да се преземаат веднаш штом се достапни.

Неколку месеци, исто така, го снимија и подкастот што го снимија тимот на Актуалвадид Ајфон и Соја де Мек е достапна на Spotify, па ако сте корисници на ова платформа за стриминг на музика да ја слушате вашата омилена музика. И ако не, вие исто така имате опција да не слушате на iVoox.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.